Chalupa Tereza Nové Losiny


Nacházíte se:
Jindřichov

Chalupa Tereza se nachází v malé klidné obci Nové Losiny v centru Jeseníků, obklopena travnatými stráněmi a jehličnatými lesy (pod horou Černá stráň výšky téměř 1300 m n.m.).

Tereza je dvě stě let stará původně hospodářská stodola. V letech 1998-2003 byla rekonstruována a přestavěna na rekreační chalupu.

Vstupní chodbou - původním průjezdem - je chalupa rozdělena na dvě části: V levé obytné části je v přízemí velká společenská místnost s kachlovými kamny a krbem (jídelní stůl, lavice, pohovka, TV kabel), její součástí je kuchyňská část (el.sporák, dřez, myčka, kávovar, rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba, za dveřmi lednice) a pevnou nábytkovou stěnou oddělená ložnice se třemi lůžky. V pravé obytné části je ložnice (2 lůžka), koupelna s WC, pračkou, vanou se sprchou a saunou, a další samostatné WC. Chodba - původní průjezd - otevřená až do střešního šindelového podhledu - se v zimě nevytápí. V prvním podkroví jsou dvě ložnice (2x5 lůžek), ve druhém podkroví jedna ložnice (4 lůžka). V patře je vzdušný relaxační prostor s pohovkami a stolky. Příruční sklad dřeva je v centrální chodbě, větší zásoba je uložena ve sklepě.

Historická stodola, velmi romantická. Vstupní síň je otevřena až do původního šindelového podhledu, otevřený prostor je vhodný pro meditaci a relaxaci. U chalupy protéká horský potok s tůní. Kolem objektu je velká louka s mírným sklonem - vhodné pro dětské bobování v zimě. Část louky je upravena - s vodorovným povrchem - lze využít pro míčové hry, badmington apod. Na louce je umístěno i přírodní ohniště, venkovní stůl na stolní tenis (vlastní pálky), ve vybavení je přenosný gril. Vytápění - el.přímotopy, doplněné kachláky a krbem. Teplá voda - 120 l ohřívák v koupelně. Pitná voda z veřejného vodovodu - zdarma - kojenecká kvalita.

 

Zavřít

Turistické informace


Nové Losiny 130
788 23 Jindřichov (Staroměstsko a Hanušovicko)