Olomouc na kole s průvodcem


Cyklistická projížďka má dvě varianty (delší A a kratší B), které se liší délkou a vede po nejkrásnějších místech města Olomouce. Cesta na kole vám umožní během jediného dne poznat všechna zajímavá místa v Olomouci a zasvěcený průvodce vám na jednotlivých zastávkách podá ty nejzajímavější informace.

Takových zastávek je v průběhu cesty až 20. Jsou to jak vyhlášené památky (chrámy, kašny, sloupy, hradby), tak absolvujete i jedinečné projížďky přes všechny olomoucké parky. U delší trasy projížďka zahrnuje i zastávku v typické místní hospodě (konzumace není zahrnuta v ceně), kde ochutnáte speciality i výborné pivo. Trasy jsou navrženy převážně po cyklostezkách a málo frekventovaných ulicích. Delší trasa A kde, navštívíte dokonce i slatiniště a dostanete se pod jedno z nejvýznamnějších poutních míst v České republice - Svatý Kopeček trvá 4 hodiny a je dlouhá 18 km. Kratší trasa B je dlouhá 2 hodiny a 9 km. Při projížďkách není z časových důvodů možný vstup do památek.

Co všechno uvidíte?

  • Olomoucké parky (Bezručovy, Smetanovy, Čechovy sady)
  • Přemyslovský hrad (Dóm sv. Václava) - Národní kulturní památka
  • Klášterní Hradisko - Národní kulturní památka
  • Naučná stezka Černovírské slatiniště (pouze trasa A)
  • Poutní místo Sv. Kopeček (pouze trasa A)
  • Barokní kašny a sloupy - Národní kulturní památka
  • Sloup Nejsvětější Trojice - památka UNESCO
  • Chrám sv. Mořice - Národní kulturní památka
  • Radnici s orlojem

V jakém jazyce jsou projížďky komentovány?

Standardním jazykem je čeština. Pro cizince jsou k dispozici tištěné texty v angličtině, němčině a polštině. Jinak je možné zajistit na objednávku průvodce se znalostí angličtiny nebo dalších standardních evropských jazyků za příplatek 300 Kč za skupinu.

Kde je start?

Startem i cílem je sídlo cestovní kanceláře PEŘEJ tours, Třída Svobody 39, roh ulice Laffayetova a Třída Svobody. Naproti kanceláře přes ulici je velké parkoviště. Vždy se dostavte min. 10 minut před začátkem projížďky.

Projížďky mimo uvedenou dobu?

Cestovní kancelář PEŘEJ tours nabízí možnost uspořádat projížďky mimo uvedenou dobu v jakémkoliv termínu. Podmínkou je min 4 osoby. Vhodné pro menší skupinky, školy, firmy, účastníky různých setkání apod. Je také možnost uspořádat projížďky pro počet osob menší než 4 a to za pevnou cenu 790 Kč/dělší projížďka a 590 Kč/kratší projížďka. Podrobnosti nutno dohodnout předem v kanceláři.

Můžu přijet s vlastním kolem?

Ano, můžete a v tomto případě není potřeba dopředu skládat zálohu. Je ale nutné se dopředu objednat.

Jak je trasa náročná a je pro děti?

Trasy jsou nenáročné a jsou vedeny po rovině. Jsou vhodné i pro ty, kteří na kole pravidelně nejezdí. Mohou je absolvovat i děti v rozmezí 8 - 12 let pokud ovládají jízdu na kole, vždy ale v doprovodu dospělých osob.

Kdy se projížďky konají?

květen-září: úterý, čtvrtek, sobota

trasa A v 10.30 h, trasa B 16.30 h

Projížďky se konají za každého počasí. V kanceláři je možno zapůjčit zdarma reflexní vestu, za poplatek 25 Kč/osoba cyklistickou přílbu nebo za cenu 30 Kč si zakoupit pláštěnku. Děti do 15 let mají povinnost nosit přilbu a dostanou ji zapůjčenou zdarma.

Jak projížďku objednat?

Na projížďku je nutno se předem objednat.

• osobně v kanceláři CK Peřej tours nebo v IC města Olomouce

• telefonicky v CK PEŘEJ tours na tel.: +420 585 313 176, +420 737 514 359 nebo v IC na tel. tel.: +420 585 513 385, +420 585 513 392

• prostřednictvím rezervačního systému na http://www.olomoucbiketour.cz

Ve všech případech je nutno při objednání uhradit zálohově plnou cenu za projížďku. Do 72 h před startem projížďky ji můžete bezplatně zrušit. V termínu kratším než 72 h již zrušení rezervace s refundací nákladů není možné.

• Max počet zájemců je omezen na 15, minimální počet 4!

Další zajímavé služby

Regionální půjčovna kol

V sídle cestovní kanceláře si můžete zapůjčit kolo. Otevírací doba Po-Pá 9-17 h, So 9-12 h. Cena dospělý: 1 h 80 Kč/h, 2 h 160 Kč, půl dne 200 Kč, celý den 300 Kč, vratná kauce 2000 Kč/kolo. Možnost zapůjčit dalšího vybavení jako dětské kolo nebo sedačku, přilbu, reflexní vestu atd. Spolu s půjčením kol lze zajistit i jejich přepravu s účastníky mikrobusem na výlety s koly na hrady, zámky, jeskyně a další zajímavosti regionu- cena dohodou. Chcete-li mít jistotu, že bude kolo k dispozici, kontaktujte dopředu CK PEŘEJ tours.


Ostatní aktivity

cykloturistika

Turistické informace


Třída Svobody 39
779 00 Olomouc