Schrothovy léčebné lázně


Nacházíte se:
Lipová-lázně

Lázně s dlouholetou tradicí se zaměřují zejména na léčbu: kožních onemocnění, metabolických a endokrinních chorob, obezity dospělých, dětí i dorostu

Léčebné procedury

V lázních jsou léčeni nejenom dospělí, ale i děti od věku 3 let. Děti od 3 do 6 let však pouze v doprovodu dospělé osoby. Pro samoplátce lázně nabízí možnost léčby originální Schrothovou léčebnou kúrou.

Lázně Dolní Lipová využívají pro léčbu svých klientů všechny dostupné moderní léčebné a rehabilitační postupy - léčbu dietou, celkově i lokálně aplikované léky, kompletní škálu fyzioterapeutických postupů a z nich zejména různé formy léčby světlem (fototerapie) a pohybem (kineziterapie), oblíbené přísadové koupele a masáže. Lázně přidávají něco, co v žádném zdravotnickém zařízení získat nemůžete - podhorské, mírně dráždivé chladnější klima, klidné prostředí s ochotným personálem vytvářejícím jinde těžko získatelnou pohodu přispívající k psychické vyrovnanosti.

Turistické příležitosti

Obec Lipová-lázně leží v údolí říčky Staříč a její okolí skýtá bezpočet turistických příležitostí. V letních měsících možnosti cykloturistiky, pěší turistiky, návštěvy krápníkových jeskyní, hradů a zámků, objevování přírodních krás a historických památek, koupání, tenis, squash, volejbal, nohejbal, taneční večery.

Muzeum v železniční stanici Horní Lipová přibližuje celou historii tratě Hanušovice - Jeseník, která je pro své četné zákruty a značné převýšení nazývána Slezský Semmering. 

V blízkosti Lipové naleznete i dvě lyžařská střediska - Horní Lipová a Miroslav.