Vánoční trhy Olomouc 2023


Nacházíte se:
Olomouc
Bezbariérový cíl
Pro rodiny s dětmi

Tradiční trhy s vánoční tématikou v historickém centru Olomouce patří k těm nejkouzelnějším nejen v rámci ČR.

Na co se můžete těšit?

Horní i Dolní náměstí a také plocha tržnice nabídne vánoční městečko s širokým sortimentem ručně vyráběných řemeslných výrobků různého druhu, výtečné produkty nejen regionální kuchyně (včetně samozřejmě klasických perníčků, cukroví aj.), slavný olomoucký punč mnoha příchutí nebo další nápoje na zahřátí pro děti i dospělé a také tradiční prodej kaprů. 

Všechny stánky, nazdobený stromeček, budovu radnice a Sloup Nejsvětejší Trojice si pak můžete prohlédnout i z dřevěné vyhlídky.  V Olomouci bude nachystáno na 140 prodejních stánků a zazní desítky různých vystoupení.  Náš tip

Pokud si chcete pobyt svůj pobyt v Olomouci trochu prodloužit, do sytosti si vychutnat sváteční atmosféru a třeba i navštívit další , využijte některý z výhodných pobytových balíčků.

Pro děti

Pro děti je na Horním náměstí připraven historický dřevěný kolotoč a zvonička se zvonkem, který určitě plní tajná dětská přání... Na Dolním náměstí pak děti i rodiče mohou zavítat do Ježíškovy dílny s poštou nebo si prohlédnout ručně vyřezávaný velký betlém. Na ploše Tržnice se pak můžete svést na obrovském Olomouckém kole, ze kterého uvidíte vánočně nasvícené město jako na dlani, a také ve vánoční tramvaji.

Novinky 2023

Po čtyřech letech se můžete opět těšit na ledové kluziště s půjčovnou. Druhou novinkou je punčová stezka - malý průvodce po oblíbených vánočních nápojích v rámci obou náměstí i tržnice. Detaily ze života trhů, tipy na dárky i vánoční speciality, nebo informace o programu najdete tento rok nově ve Vánočních novinách. Narazíte na ně v informačních centrech, v hotelích, na nádražích, v restauracích i na stáncích přímo na náměstích a tržnici.

Akce

Přijed´te se podívat na slavnostní rozsvícení vánočního stromu, které se bude konat v neděli 19.11.2023, nebo později přivítejte Mikuláše v doprovodu roztomilých čertů a krásných andělů.  Nebude chybět i velkolepý ohňostroj.

Vánoční trhy také doprovodí samozřejmě bohatý kulturní program. Poslechněte si hudebníky různých žánrů, malé skupinky trubačů hrajících koledy vám zpříjmení výběr dárků pro vaše blízké. koncerty, malá divadelní představení nebo vánoční kino vám jistě vykouzlí tu správnou vánoční náladu...

Kdy se vánoční trhy konají?

Letos se stánky otevřou 19. listopadu, prodej bude ukončen 23. prosince 2023. 

 

 

 

 

Zavřít

Víte že


  • V Olomouci jsou na Dolním náměstí a Václavském náměstí (vedle katedrály sv. Václava) k vidění velké betlémy vyřezávané ze dřeva.
  • V kapucínském kostele Zvěstování Panny Marie na olomouckém Dolním náměstí je k vidění betlém s figurami vysokými až 70 cm a najdete tady i slona velkého 1,5 metru.
  • Pozoruhodné jsou také jesličky v katedrále sv. Václava na olomouckém Václavském náměstí, které jsou částečně mechanické. V pohybu jsou v nich některé postavy, kachny na jezírku či větrný mlýn.
  • Jesličky v olomouckém kostele sv. Mořice v ulici 8. května jsou z olivového dřeva a ukazují nejen příběh narození Ježíše, ale také další události biblických dějin.