Informační centrum Předmostí - Turistisches Informationsportal der Region Olomouc

Informační centrum Předmostí


Du bist hier:
Öffnungszeiten

1.4. – 31.10.      Po – Pá     9:00 – 12:00, 12:30 – 16:30

1.5. – 31.10.      Sobota    10:00 – 15:00

1.11. – 31.3.      Po – Pá     9:00 – 12:00, 12:30 – 16:00

Změna provozní doby vyhrazena. Aktuální provozní dobu ověřujte telefonicky na čísle 581 587 777, děkujeme.  

Prohlídkové okruhy městem s průvodcem

PROHLÍDKY S PRŮVODCEM - od dubna do října si mohou návštěvníci města Přerova prohlédnout město Přerov s průvodcem. Průvodcovské služby je možno využít na objednávku.
Prohlídkové okruhy a trasy jsou tematicky zaměřeny na historii, přírodu, archeologii a tradiční gastronomii. Více na: https://www.prerov.eu/cs/turista/mestske-informacni-centrum-mic/pruvodcovska-sluzba/

Naučná stezka Předmostím až do pravěku

Projděte se virtuální vlastivědnou stezkou "PŘEDMOSTÍM AŽ DO PRAVĚKU". Již ve druhé polovině 19. století se Předmostí u Přerova zapsalo do dějin světové archeologie bohatými nálezy pozůstatků paleolitického člověka a tzv. mamutí fauny.

ZÁKLADNÍ ÚDAJE

Zřizovatel: Statutární město Přerov

Délka: 7,8 km

Počet zastavení: 9

Dostupnost: Stezka začíná na sídlišti v Předmostí u plastiky "Sonda do pravěku" (asi 50 m od hřbitova, v blízkosti parkoviště a zastávky MHD). Nejvyšším bodem stezky je Čekyňský kopec (305 m n.m.). Celkové převýšení je asi 85 m. Trasa, vedená lehkým terénem, je značena modrými značkami a je vhodná pro pěší. Schůdná je lépe za suchého počasí.

Více informací na https://www.prerov.eu/cs/magistrat/zivotni-prostredi/environmentalni-vychova/naucne-vlastivedne-stezky/naucna-vlastivedna-stezka-predmostim-az-do-praveku.html

Naučná stezka Přerovským luhem

ZP stezka

Projděte se virtuální vlastivědnou stezkou "Přerovským luhem". Naučnou vlastivědnou stezku Přerovským luhem zřídilo město Přerov v roce 2004. Stezka nás na dvanácti kilometrech lesních pěšin, chodníků a polních cest provází rozmanitými ekosystémy podél řeky Bečvy a upozorňuje na místní zajímavosti.

ZÁKLADNÍ ÚDAJE

Zřizovatel: Statutární město Přerov

Délka: okruh 12 km (zkrácený okruh 5 km)

Počet zastavení: 18 (na zkrácené trase 11)

Dostupnost: Stezka začíná asi 500 m od historického centra města. Je dostupná pěšky a na většině své trasy i na kole. Není fyzicky náročná. Je vhodná ke školním a rodinným vycházkám.

Více informací na https://www.prerov.eu/cs/magistrat/zivotni-prostredi/environmentalni-vychova/naucne-vlastivedne-stezky/naucna-vlastivedna-stezka-prerovskym-luhem.html

Památník lovců mamutů

Jedná se o unikátní autentickou terénní prezentaci archeologických nálezů. Památník byl vybudován v roce 2006 městem Přerov ve spolupráci s Muzeem Komenského v Přerově a Archeologickým ústavem AV ČR Brno.

Adresse und Kontakt


Pod Skalkou 1a
751 24 Přerov-Předmostí