Kraj vyhlásil ceny cestovního ruchy. Bodovaly lázně a stezky


Nacházíte se:
21.09.2021

Ceny cestovního ruchu za roky 2020 a 2021 udělil ve středu 16. září Olomoucký kraj. Vloni se předávání cen nekonalo kvůli epidemii covid-19 a proběhlo až letos. Mezi oceněnými jsou turistické atraktivity z celého regionu.

„Uplynulé dva roky nebyly pro cestovní ruch vůbec jednoduché. Přesto se lidem, kteří se na rozvoji turismu podílí, podařilo odvést obrovský kus práce a připravit pro návštěvníky našeho regionu řadu novinek. Všem jim za to velmi děkuji,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Ceny cestovního ruchu vyhlašuje kraj v několika kategoriích, v nichž mohou lidé hlasovat prostřednictvím webových stránek cenykraje.cz. Zvláštní cenu pak uděluje přímo hejtman.

„Absolutním vítězem za loňský rok se staly Schrothovy léčebné lázně v Dolní Lipové a za letošek Hanácké stezky. Obě tyto atraktivity stojí za návštěvu, stejně jako všechna další nominovaná místa, která se v anketě o přízeň veřejnosti ucházela,“ dodala Milada Sokolová, uvolněná členka zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu.  

Ceny cestovního ruchu za rok 2020:

KATEGORIE: NOVINKA V CESTOVNÍM RUCHU - Cyklotrasa Ochutnej Moravu na kole  

KATEGORIE: ZIMNÍ STŘEDISKO  - Ski areál Hlubočky  

KATEGORIE: LÁZEŇSKÝ BALÍČEK  - Horské klima – Schrothovy léčebné lázně v Dolní Lipové  

KATEGORIE: ECO FRIENDLY ZAŘÍZENÍ - Zlatá farma, Štětovice  

KATEGORIE: OSOBNOST GASTRONOMIE  - Petr Heneš, Honza Malý – Eatery & Bakery, Long story short, Olomouc  

Absolutní vítěz: Schrothovy léčebné lázně v Dolní Lipové  

Cena hejtmana: 2020Ivan Marek –  jeden z hlavních propagátorů cestovního ruchu města Olomouc a Olomouckého kraje. Řada tištěných publikací a digitálních nosičů, které za dlouhou dobu svého působení vytvořil, získala desítky ocenění doma i v zahraničí.  

 

Ceny cestovního ruchu za rok 2021:  

KATEGORIE: BIKE A TRAIL PARK - Hanácké stezky  

KATEGORIE: KEMP - Cyklokemp Černý potok  

KATEGORIE: NAUČNÁ STEZKA - Stezka živé vody  

KATEGORIE: NEOBJEVENÝ SKVOST  - Špacírštejn  

KATEGORIE: NOVINKA V CESTOVNÍM RUCHU - Hrad Helfštýn - zpřístupnění renesančního paláce  

Absolutní vítěz:  Hanácké stezky  

Cena hejtmana:   2021 – Josef Sekula – „pilíř“ cestovního ruchu v Jeseníkách. Dlouhodobě rozvíjí cestovní ruch v oblasti horno a dolno Lipovska a pozvedává gastronomickou úroveň v celé turistické oblasti. Je klíčovým střípkem v údržbě lyžařských běžeckých tratí v Jeseníkách.  

Kompletní výsledky na www.cenykraje.cz