Chata Hynčice


Nacházíte se:

Chata se nachazí v malebné vesničce Hynčice pod Sušinou na úpatí Králického Sněžníku.

Ubytovací kapacita chaty je 8 osob. V přízemí je obývací pokoj s pohodlnou rozkládací sedačkou, ze které se můžete dívat na televizi připojenou na satelit nebo krbová kamna. Vedle obývacího pokoje je umístěna menší kuchyň plně vybavena pro přípravu studených i teplých pokrmů. Vybavení kuchyně tvoří mimo jiné elektrický sporák s troubou, ledničku s mrazákem, varnou konvici, mikrovlnou troubu, překapávač. V přízemí se nachází koupelna a záchodem společně s chodbičkou při vstupu do chaty.
TV, satelit, krbová kamna, zahrada ohraničená živým plotem, terasa, posezení s ohništěm pro grilování, zahradní nábytek, lednice, mrazák, mikrovlná trouba, rychlovarná konvice, elektronické šipky.

V horním patře se nacházejí dvě ložnice. Větší ložnice je vybavena manželskou postelí, rozkládací pohovkou a několika skříněmi na oblečení. Menší ložnice disponuje třemi postelemi a několika skříněmi.

Celá chata se vytápí dřevem (zahrnuto v ceně) a v chatě je samozřejmě teplá voda. Chata se nachází nedaleko hlavní cesty 500 metrů od spodní stanice vleku. Jelikož je obklopena živým plotem, můžete očekávat stoprocentní soukromí. Přímo před chatou jsou dvě parkovací místa a další parkoviště je 50 metrů od chaty (využívané především v zimě, kvůli špatné dostupnosti). Kolem chaty je pravidelně upravovaná zahrada, kde je vybudováno ohniště s posezením.

Hynčice pod Sušinou jsou vyhledávanou destinací turistů především v zimě, díky nedalekému lyžařskému středisku Ski areál Kraličák, které je rájem lyžařů, snowboardistů a také běžkařů. Ski areál Kraličák disponuje 12 sjezdovkami v celkové délce 7,1 km. Ski areál Kraličák, ale zdaleka není jediným zimním střediskem v okolí. Za zmínku stojí především blízký Ski areál Kunčice. V letošním roce zde připravili pro návštěvníky novinku v podobě čtyřsedačkové lanovky, která rozšířila stávající kapacitu areálu na 4 000 osob/hod.
Hynčice nejsou rájem turistů jen v zimě, ale i v létě. Děti v Hynčicích naleznou zalíbení v horských kárách, koloběžkách, trampolíně a dalších věcech, které připravil Ski areál Kraličak pro návštěvníky. V létě můžete taktéž vyzkoušet své síly a zdolat vrchol Králického Sněžníku (1423 m. n. m.) se zbytky rozhledny a chaty, sochou slona a pramenem Moravy. Po cestě si můžete skočit na oběd do horské chaty Návrší, kde váš žaludek potěší dobrou polévkou, řízkem, nebo třeba kynutými knedlíky s ovocem. Po cestě k vrcholu také uvidíte zbytky opevnění z války. Králická pevnostní oblast je velmi zajímavá a poučná a doporučuji podívat se i do tvrze Bouda, která je v okolí největší.

pokoj

Vybavení

Parametry ubytovacích služeb

  • parkoviště
  • pes
  • tenis
  • v blízkosti sjezdové lyžování
  • v blízkosti běh na lyžích
  • v blízkosti cyklotrasy
  • v blízkosti turistické trasy

Adresa a kontakt


Hynčice pod Sušinou 85
788 32 Staré Město pod Sněžníkem