Tipy na jaro  - kam vyrazit (nejen) o Velikonocích ? - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Tipy na jaro  - kam vyrazit (nejen) o Velikonocích ?


Nacházíte se:
31.03.2022

 O tom, že Velikonoce jsou svátky stále živých tradic, se můžete přesvědčit, když zavítáte na Bílou sobotu, tedy 16. dubna, do Hanáckého skanzenu v Příkazích.

 Nádherně vyzdobené interiéry,  zinscenizovaná minipředstavení v jednotlivých komnatách, ochutnávka různých dobrot, pátrací hry, soutěže a dílničky pro děti – to vše a ještě více pro vás připravili na zámku v Náměšti na Hané, na Jánském Vrchu v Javorníku, v Čechách pod Kosířem nebo ve Šternberku.

Na Plumlově přivítají jaro už během prvního dubnového víkendu, o Velikonocích na vás čeká Drátenický jarmark, který doprovodí také šermířská a kejklířská skupina. Určitě nevynechejte také návštěvu zámeckých pohádkových sklepů.

Na jednom z nejrozsáhlejších hradů v Evropě, na Helfštýně, se můžete těšit na řemeslný jarmark nejen s hotovými výrobky - jejich tvorbu si můžete pod dohledem zkušených mistrů svého řemesla i vyzkoušet. Děti se pak mohou zúčastnit různých soutěží a dílniček.

Olomoucké Velikonoce bude tvořit především velikonoční jarmark, který se bude konat v centru města už od 8.dubna, a potvrá až do Velikonoc. Představí se široká nabídka regionálních produktů, doprovodný program bude nabitý ukázkami typického hanáckého folkloru.

Pokud se chcete alespoň na malou chvíli ocitnout ve společnosti alchymistů, trubadúrů, Golema, zahrát si historickou hru a porozhlédnout se po řemeslném trhu, určitě navštivte v sobotu 23.dubna Prostějov. Přímo v centru se koná akce pod názvem Pernštejnové v Prostějově