Divadlo Tramtarie - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Divadlo Tramtarie


Nacházíte se:
Olomouc

Nezávislé profesionální divadlo, jehož filozofií není stokrát recyklovat ozkoušené šablony, ale riskovat, hledat a nacházet. 

Od roku 2006 sídlí ve Slovanském domě v centru hanácké metropole. Ve vlastní produkci uvádí pět divadelních premiér za sezónu, inscenace jsou pravidelně každý měsíc reprízované, v průměru dosahují 40 repríz. Divadlo uvádí zhruba patnáct akcí za měsíc.

Dramaturgie divadla se zaměřuje jak na adaptace tuzemských i světových děl, tak i na autorskou tvorbu. Inspirací pro vlastní tvorbu nejsou primárně klasické dramatické texty, ale spíše film, literatura, komiks či internet. Divadelní produkce hledá silné příběhy a aktuální témata. K typickým rysům tvorby Divadla Tramtárie patří využití filmových projekcí, rychlý způsob vyprávění, epizodická struktura a rychlý střih. Divadlo dává prostor výrazným režisérským osobnostem a kreativním autorským přístupům. 

Nedílnou součástí činnosti Divadla Tramtarie jsou zájezdová představení po celé České republice, kterých do roka absolvuje přes 200. Obrovský úspěch mají pohádky, s nimi Tramtarie vyjíždí nejen do České republiky, ale i do zahraničí (Německo, Lucembursko, Belgie, Slovensko).

Zavřít

Turistické informace


Hynaisova 11
Olomouc