Dům přírody Litovelského Pomoraví - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Dům přírody Litovelského Pomoraví


Nacházíte se:
Horka nad Moravou
Pro rodiny s dětmi

Svou netradiční venkovní výtvarnou expozicí nabízí návštěvníkům prožitky, které jim přiblíží unikátní krajinu lužních lesů kolem řeky Moravy mezi Olomoucí a Mohelnicí.

Je to unikátní galerie v přírodě v blízkosti Centra ekologických aktivit Sluňákov v Horce nad Moravou, která netradičně přibližuje jedinečnou krajinu lužních lesů kolem řeky Moravy. Umělecké instalace jsou v otevřené krajině a umocňují prožitek z putovaní krajinou. Současně jde o ojedinělý záměr vytvoření komponované krajiny, s odkazem na anglické romantické parky. Na rozlehlém pozemku můžete objevit malebná zákoutí, netradiční herní prvky a odpočinková posezení. Ideální na procházku s kočárkem nebo vyjížďku na kole.

Součástí Domu přírody je také Informační středisko Šargoun v blízkosti města Litovel, které svou nízkoenergetickou stavbou s expozicí o včelařství a 3D filmem o Litovelském Pomoraví nabízí příjemnou zastávku na cyklostezce Olomouc-Litovel.

Co vás čeká?

Na vycházkové trase nás čeká Rajská zahrada Františka Skály, Sluneční hora Miloše Šejna, Lesní chrám Miloslava Fekara, Ohniště Zlaté spirály Marcela Hubáčka a další místa setkávání, rozhledů i skrytých zákoutí.

Galerie v přírodě je volně přístupná celoročně, pro návštěvu Rajské zahrady a Sluneční hory je nutno zapůjčení klíčů na informačním centru. 

Tip pro rodiny s dětmi

Vemte si sebou  na výlet špekáčky, můžete si je opéct v ohništi Zlaté spirály. Dřevo na oheň je připraveno přímo na místě.

 

 

 

 

Zavřít

Turistické informace


Skrbeňská 669/70
783 35 Horka nad Moravou