Lázně Skalka - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Lázně Skalka


Nacházíte se:
Skalka

Lázeňské místo na úpatí Drahanské vrchoviny. Lázně Skalka leží 12 kilometrů od Prostějova. Skalka se nachází v mírně zvlněném terénu posledních výběžků Drahanské vrchoviny. Samotná obec je pak skryta v dolíku mezi okolními kopci, což má vliv také na složení místních minerálních vod.

Historie

Lázně Skalka byly založeny již v roce 1928, a mají tedy za sebou téměř stoletou tradici. V místě, kde kdysi býval rybník Bařisko, napájený dvěma prameny minerální vody, byly v roce 1928 postaveny Vilémem Sonevendem z Prostějova sirnato-alkalické lázně. V roce 1938 prováděl doc. Dr. Schnabal průzkum pramenů a při páté sondě objevil artézský pramen minerální vody o teplotě 23 °C, který tryskal do výše tří metrů.

Léčebné procedury

Všechny lázeňské procedury jsou založeny na využívání minerálních vod, které napomáhají při léčbě pohybového ústrojí, chorob revmatického charakteru, zejména onemocnění na degenerativním základě - artrózy. Úspěchy byly zaznamenány i při ovlivňování některých forem zánětlivě probíhající artritidy, jakož i při limboischialgickém a vertebrogenním syndromu (bolesti v zádech). Blahodárný účinek mají procedury i na kožní choroby, lze říci, že zdejší vody působí především protizánětlivě.

Z nabízených služeb si můžete vybrat mezi klasickými a perličkovými koupelemi, které můžete kombinovat s masáží, a to jak ruční, tak podvodní nebo bodovou vířivou.

Indikace

Složení zdejších pramenů je zcela unikátní. Minerální vody ve Skalce jsou obohaceny zejména o sodík, draslík, lithium, vápník, hořčík, mangan, železo a amoniak, který dodává pramenům charakteristickou vůni. Voda z minerálních pramenů se používá jak k pitným kúrám, tak ke koupelím.

Nabídka dalších služeb

Pro relaxaci a potěšení můžete navštívit saunu, solárium, kosmetiku nebo využít lázeňský park a lesopark s přírodními jezírky k procházkám a odpočinku. Pro sportovně založené klienty je k dispozici tenisový kurt, hřiště na minigolf a pétanque a travnaté fotbalové hřiště. Přes Lázně Skalka vede i cyklistická trasa č. 5013 z Prostějova do přírodního parku Chřiby.

Tip pro vás

Více tipů na výlet na  Prostějovku.

Zavřít

Turistické informace


Skalka 81
798 24 Pivín