Muzeum a galerie v Prostějově - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Muzeum a galerie v Prostějově


Nacházíte se:
Prostějov
Se slevovou kartou zdarma

Muzeum a galerie v Prostějově nabízí svým návštěvníkům možnost prohlédnout si několik stálých expozic. Mohou se zde seznámit s prehistorií, historií dávnou i blízkou prostějovského regionu a města Prostějova samotného.

Archeologie / Za tajemstvím střepu – pravěké dějiny Prostějovska

Expozice o pravěkých dějinách Prostějovska umožní návštěvníkům vstřebávat informace zrakem, hmatem i vlastní aktivní činností. V interaktivní části mohou návštěvníci nahlédnout do života pravěkých lidí z doby bronzové a některé repliky pravěkých předmětů si mohou také osahat. Na tkalcovském stavu si mohou vyzkoušet tkaní a na zrnotěrce drcení obilí.

Geologie / Kámen mluví

Geologické lokality Prostějovska nabízejí jedinečnou možnost projít se časem a prostorem od dob před více než 500 miliony let až po současnost. Expozice „Kámen mluví – geologie Prostějovska“ představuje nejzajímavější místa na geologické mapě našeho regionu.

Historie / V bezpečí pevných zdí – jistota, právo, bohatství

Expozice představuje Prostějovsko za časů poddanství od poloviny 14. do poloviny 19. století

Národopis – hanácká světnice

Expozice národopisu ukazuje návštěvníkům interiér obydlí na hanáckém venkově v polovině 19. století. Představuje hanáckou světnici, která byla základní obytnou místností lidového domu na Hané a sloužila jako kuchyně, jídelna, obývací místnost a ložnice pro početnou hospodářovu rodinu. 

Tip pro vás

Více tipů na výlet na  Prostějovku.

 

Zavřít

Turistické informace


náměstí T. G. Masaryka 2
796 01 Prostějov

Osobnosti


  • Otto Wichterle