Velkorakovský minipivovar - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Velkorakovský minipivovar


Nacházíte se:
Prostějov

Velkorakovský minipivovar vznikl v roce 2015 jako nápad tří kamarádů a milovníků kvalitního piva, kteří si ve volných chvílích s obrovským nadšením zkoušeli vařit pivo v domácích podmínkách. 

Přes nevěřícné pohledy okolí se jim časem podařilo vytvořit nejen domácí mikropivovar, ale během několika málo let postupně rozjet i několik hospůdek. Název Velkorakovský minipivovar získal od původního pivovaru v Gross Rakau (nyní Raková u Konice), který zde fungoval již v 16. století a zásoboval olomoucké arcibiskupské kláštery, než byl zničen švédským vojskem během třicetileté války.

Pivo je k dostání na vybraných akcích, ve velikostech 15/30/50 litrů je možné objednat soudky i s možností zapůjčení příslušenství.

Pro zájemce je také možné uskutečnit exkurzi v pivovaru s drobnou pivní ochutnávkou. Maximální počet osob 10. Délka prohlídky cca 1 hodina. Za příplatek možnost drobného pohoštění (obložené talíře) a delší posezení v pivovaru. 

Pivní řada

Rupert 11%

Světlý spodně kvašený ležák jantarové barvy, vařený ze dvou druhů humnového sladu z Hané a tří druhů výhradně českého a moravského chmele. Pivo je nefiltrované a nepasterované. Výraznější kvasnicovou a plnou chuť na začátku zakončí příjemně doznívající dlouhotrvající hořkost.

Rupert Coffee 11%

Stejně jako Ruper 11% jde o světlý spodně kvašený ležák jantarové barvy, vařený ze dvou druhů humnového sladu z Hané a tří druhů výhradně českého a moravského chmele. Pivo je nefiltrované a nepasterované. Lehkou příjemnou vůni kávy a výraznější kvasnicovou a plnou chuť piva na začátku zakončí příjemně doznívající dlouhotrvající hořkost piva a lehká chuť kávy.

Fojt 13%

Speciální vídeňský polotmavý ležák velmi syté jantarové barvy vařený ze tří druhů humnového sladu (Plzeňský, Vídeňský a Karamelový 100 EBC) a tří druhů odrůd českého a moravského chmele (Premiant, Sládek, ŽPČ). Pivo je nefiltrované a nepasterované. Na začátku sladší a velmi plnou chuť doplní a na závěr krásně vyváží příjemná a dlouze doznívající hořkost.

Tip pro vás

Více tipů na výlet na  Prostějovku.

Zavřít

Turistické informace


Sídlo minipivovaru
Velkorakovský minipivovar
Průmyslová 4544/1c, 796 01 Prostějov

Sídlo firmy
Velkorakovský minipivovar s.r.o.
č.p. 45, 798 57 Raková u Konice