Veteran Arena - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Veteran Arena


Nacházíte se:
Olomouc
Se slevovou kartou zdarma

Veteran Arena v Olomouci je svébytné muzeum historických automobilů, které nabízí neobvyklou podívanou pro nejširší veřejnost a všechny milovníky historických vozidel.

Muzeum vzdává hold technice a umění zejména prvorepublikové éry, a proto v rámci své expozice (okolo stovky dobových vozidel zejména české předválečné výroby v prvotřídním zrestaurovaném stavu) otevírá také osobitou galerii umění úzce spjatou s motorizmem, regionem a dobou vzniku exponátů.

Středobodem sbírky je soubor vozů značky Tatra. Obdivovat můžete například automobil Tatra 75 Sport, který byl vyroben v počtu pouze tří kusů, dnes se však patrně jedná o jediný existující exemplář.

Muzeum historických automobilů a motocyklů s exkluzivní sbírkou exponátů a vozů tehdejšího československého automobilového a motocyklového průmyslu - vozy Tatra, Praga, Aero, "Zetka" Škoda atd.

Historické motocykly zastupují značky Jawa, Praga, ČZ, Breitfeld & Daněk a další. Expozici doplňují další výstavy týkající se historie techniky (např. expozice historických rádií).

 

Zavřít

Turistické informace


Sladovní 103/3
779 00 Olomouc

Víte že


  • Veteran Arena je jediné muzeum na světě, kde uvidíte ucelenou kolekci vozů Wikov na jednom místě.