Vyhlídkový vrch Háj - rozhledna - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Vyhlídkový vrch Háj - rozhledna


Nacházíte se:
Ruda nad Moravou

Oblíbený vyhlídkový vrch nedaleko Šumperka.

Z vrcholu Háje ve výšce 631 m n. m. se nabízí výhled na město Šumperk a pohoří Hrubý Jeseník. Rozhledna byla vybudována v roce 1996 na místě vyhlídkové dřevěné věže, která zde stála v letech 1934 až 1953.

Je otevřena za příznivé viditelnosti, v zimě za dobré dostupnosti pro pěší.

Dostupnost

Šumperk
Od rozcestníku před nádražím ČD jdeme 4km po žluté turistické značce do sedla U červeného kříže, odtud můžeme jít po červeném psaníčku mírným výstupem 0,5km nebo po zelené značce strmějším výstupem 0,5km k rozhledně na Háji.
Ruda nad Moravou
Od nádraží ČD jdeme vlevo asi 200m na křižovatku cest, kde se k nám zprava připojí zelená značka, po které dojdeme vlevo asi po 6km přes Zlatník a Boží tělo na vrchol Háje k rozhledně.
Bludov 1
Od autobusové zastávky U zámku projdeme celou vesnici asi 2km kolem kostela až na horní konec, kde se napojíme na modrou značku vedoucí 2km na Bludoveček. Tam přejdeme doleva na zelenou značku, která vede asi 3km přes Chocholík do sedla U červeného kříže. Odtud můžeme jít po červeném psaníčku mírným výstupem 0,5km nebo po zelené značce strmějším výstupem 0,5km k rozhledně na Háji.
Bludov 2
Z nádraží ČD se dáme doprava po zelené značce, která dovede na Bludoveček. Zelená značka dále vede asi 3km přes Chocholík do sedla U červeného kříže. Odtud můžeme jít po červeném psaníčku mírným výstupem 0,5km nebo po zelené značce strmějším výstupem 0,5km k rozhledně na Háji. Trasa asi 6km.
Vápenice
Od autobusové zastávky Na Vápenici jdeme po žluté značce na rozcestí turistických cest nad hájovnou, kde se napojíme na červené psaníčko, po kterém dojdeme po 1,5km na vrchol Háje.
Bohutín
Z nádraží ČD jdeme doprava po modré asi 3km značce na Zlatník, kde přejdeme na zelenou značku, která nás dovede asi po 3km přes Boží tělo na vrchol Háje k rozhledně.