Městské informační centrum Přerov


Nacházíte se:
Provozní doba

duben-říjen: po-pá 8:00-17:00 | so 8:00-12:00 listopad-březen: po-pá 8:00-17:00

Výlet s tajenkou

NOVINKA TURISTICKÉ SEZÓNY 2022 V PŘEROVĚ!

Za zámkem, tajnou fortnou a krásným parkem do Přerova                                                       

Zábavná procházka s úkoly a tajenkou pro rodiny s dětmi

Popis trasy

Zveme vás do města s bohatou historickou minulostí. Má své kouzlo. Najdete zde krásné domy, zámek a hradby s tajnou uličkou, překrásné parky a mnoho míst, kde si vaše děti mohou hrát. Jedná se o nenáročnou trasu (délka okruhu je 5 km), která vám ukáže krásné památky kolem zámku a povede vás až k řece Bečvě a parku s lagunami. Výlet je možné absolvovat s kočárkem i na kole. Je doporučen všem výletníkům od 5 do 100 let. Start i cíl výletu je na Masarykově náměstí u Městského informačního centra. 

O hře

Dnešní cesta za hádankou povede do města Přerov. Víte, proč se tak jmenuje? Věděli byste, co je laguna? A že je jmelí léčivé? Pojďte s námi na výlet a vše se dozvíte. Vaším úkolem bude během procházky plnit jednoduché úkoly, které vám pomůžou vyluštit tajenku. Na fasádách budete hledat hady, nápisy i plastiky. Dozvíte se něco o Korvínském domu, ale také o Rybářské aleji a slavném plavci. Když půjdete po správné cestě, budete se pozorně rozhlížet, číst správné texty a poslouchat, co říkají rodiče, jistě splníte všechny úkoly. Umíte-li už psát, doplňte písmenka do tajenky a pečlivě ji uschovejte. Pokud se s vyluštěnou tajenkou zastavíte v Městském informačním centru na náměstí T.G.Masaryka, je pro vás nachystané malé překvapení. 

Jak hrát

Scénář výletu, praktické informace, dopis a úkoly pro děti, které budou na trase plnit a doplňovačku najdete na webu VELKÁ DOBRODRUŽSTVÍ – VÝLETY S TAJENKOU. Stejně jako k ostatním výletům ze série Velkých dobrodružství, i k tomuto potřebujete originální mapu s vyznačenou trasou, vše ke stažení zde: www.velkadobrodruzstvi.cz/vylety-s-tajenkou/vylet-za-zamkem-tajnou-fortnou-a-krasnym-parkem-do-prerova. Vytiskněte si všechny podklady, a pak už stačí jen vyrazit.

Památník jednoty bratrské

Expozice je postavena v místě, kde archeologové v letech 2012 a 2013 odkryli pozůstatky základů bratrského domu se školou. Tvar památníku respektuje zachovalý půdorys. K vidění tu budou schémata, texty a kopie nalezených artefaktů v prosklených vitrínách. Součástí expozice je i historický model místa a herní prvek pro děti. Nejcennějším exponátem je však odkrytá historická cesta, z níž byl přístup do školy. Po této cestě před několika staletími prokazatelně procházeli také Komenský a Blahoslav.

Prohlídkové okruhy městem s průvodcem

PROHLÍDKY S PRŮVODCEM - od dubna do října si mohou návštěvníci města Přerova prohlédnout město Přerov s průvodcem. Průvodcovské služby je možno využít na objednávku.
Prohlídkové okruhy a trasy jsou tematicky zaměřeny na historii, přírodu, archeologii a tradiční gastronomii. Více na: https://www.prerov.eu/cs/turista/mestske-informacni-centrum-mic/pruvodcovska-sluzba/

Naučná stezka Předmostím až do pravěku

Projděte se virtuální vlastivědnou stezkou "PŘEDMOSTÍM AŽ DO PRAVĚKU". Již ve druhé polovině 19. století se Předmostí u Přerova zapsalo do dějin světové archeologie bohatými nálezy pozůstatků paleolitického člověka a tzv. mamutí fauny.

ZÁKLADNÍ ÚDAJE

Zřizovatel: Statutární město Přerov

Délka: 7,8 km

Počet zastavení: 9

Dostupnost: Stezka začíná na sídlišti v Předmostí u plastiky "Sonda do pravěku" (asi 50 m od hřbitova, v blízkosti parkoviště a zastávky MHD). Nejvyšším bodem stezky je Čekyňský kopec (305 m n.m.). Celkové převýšení je asi 85 m. Trasa, vedená lehkým terénem, je značena modrými značkami a je vhodná pro pěší. Schůdná je lépe za suchého počasí.

Více informací na https://www.prerov.eu/cs/magistrat/zivotni-prostredi/environmentalni-vychova/naucne-vlastivedne-stezky/naucna-vlastivedna-stezka-predmostim-az-do-praveku.html

Naučná stezka Přerovským luhem

ZP stezka

Projděte se virtuální vlastivědnou stezkou "Přerovským luhem". Naučnou vlastivědnou stezku Přerovským luhem zřídilo město Přerov v roce 2004. Stezka nás na dvanácti kilometrech lesních pěšin, chodníků a polních cest provází rozmanitými ekosystémy podél řeky Bečvy a upozorňuje na místní zajímavosti.

ZÁKLADNÍ ÚDAJE

Zřizovatel: Statutární město Přerov

Délka: okruh 12 km (zkrácený okruh 5 km)

Počet zastavení: 18 (na zkrácené trase 11)

Dostupnost: Stezka začíná asi 500 m od historického centra města. Je dostupná pěšky a na většině své trasy i na kole. Není fyzicky náročná. Je vhodná ke školním a rodinným vycházkám.

Více informací na https://www.prerov.eu/cs/magistrat/zivotni-prostredi/environmentalni-vychova/naucne-vlastivedne-stezky/naucna-vlastivedna-stezka-prerovskym-luhem.html

Památník lovců mamutů

Jedná se o unikátní autentickou terénní prezentaci archeologických nálezů. Památník byl vybudován v roce 2006 městem Přerov ve spolupráci s Muzeem Komenského v Přerově a Archeologickým ústavem AV ČR Brno.

Adresa a kontakt


Náměstí T.G. Masaryka 7
750 02 Přerov