Jeseníky hrou – hrajte si a poznávejte Jeseníky - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Jeseníky hrou – hrajte si a poznávejte Jeseníky


Nacházíte se:
03.07.2020

Hra je situována zejména do oblasti Vrbenska, do těsné blízkosti nejvyšší hory Jeseníků, Pradědu, ale nejen tam.

Zavede vás do Jeseníku a České Vsi nebo do Zlatých Hor. Odhalí vám historii Bruntálu a jeho okolí nebo se s ní vydáte do Rýmařova.

Na jednotlivých místech, která jsou zaznačena v mapě, si můžete zahrát hry – hledačky neboli questy, kvízy, křížovky, někde můžete získat razítko jako odměnu za to, že jste došli na vrchol. Prostřednictvím her poznáte přírodní krásy a taje tohoto kraje, jací zde žijí živočichové a jaké rostliny zde rostou, proč je vlastně příroda Jeseníků tak vzácná a proč stojí za to ji chránit. V průběhu hry se vám jako mozaika bude skládat historie kraje, osudy lidí v horách i údolích pod nimi.
Můžete se také těšit na úžasné výhledy, o kterých jste ani netušili. Uvidíte Hrubý Jeseník – Praděd, Petrovy kameny a Velkou kotlinu z úplně jiných stran a na druhou stranu se vám naskytnou pohledy na sopky Velký a Malý Roudný v Nízkém Jeseníku. Stačí jen vystoupat na některý z vrcholů, kde jsou hry a razítka.
Kromě zraku a sluchu zapojíte i jiné smysly, třeba na interaktivní stezce Cesta kolem vody z Vrbna pod Pradědem do Karlovic nebo na výstavě

Jeseníky všemi smysly ve Vzdělávacím centru VÍCE Ve mlýně v Karlovicích. Můžete nahlédnout do zdejších muzeí a expozic. Na mapě, která je herním plá- nem, jsou zobrazeny kromě her ještě další zajímavosti navštívených míst. Celkem je pro vás připraveno 15 her. Můžete je obejít všechny. Pro získání odměny musíte ale nasbírat nejméně 5 razítek za úspěšně vyřešenou hru. Za více razítek vás čeká „větší“ odměna. Mapu s hracím plánem Jeseníky hrou zakoupíte na místech jednotlivých her a razítek, která najdete od července na stránkách www.jesenikyhrou.cz. Každá mapa s vyplněnými hrami je kryta výhrou.

Co můžete vyhrát? Čekají na vás prů- vodce po naučných stezkách Jeseníků, kniha Svět hor či jiné knihy o horách a Jeseníkách nebo trička a další drob- nosti, které jistě potěší.

Odměnu si můžete vyzvednout ve Vzdělávacím centru VÍCE Ve mlýně Karlovice.