Masopustní oslavy v Olomouci doplní i desítka slaměných soch - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Masopustní oslavy v Olomouci doplní i desítka slaměných soch


Nacházíte se:
14.02.2022

Masopustní veselí se odehraje v sobotu 19. února, začátek je naplánovaný na 10 hodin a program potrvá až do 16. hodiny. Program 3. ročníku Olomouckého masopustního veselí je nabitý, aby vynahradil lidem pauzu z minulého roku, kdy se kvůli epidemické situaci festival nekonal.  

Významnou roli v letošních oslavách sehraje pražský Long Vehicle Circus neboli tanečně akrobatické divadlo na chůdách. Trojice masopustních masek bude mezi návštěvníky procházet na chůdách, doplní je další čtyři tradiční masky.  

Chybět nebudou ledové sochy. Sochy vytvoří zkušení ledosochaři Marián Maršálek a Václav Lemon, kteří tvoří svá díla například v Beskydech na Pustevnách.    

Úplnou novinkou bude stylová výzdoba z dílny Flory Olomouc. Půjde o deset slaměných soch, opět na masopustní téma. Tyto sochy na Horním náměstí zůstanou až do začátku března.  

Krom toho zde v sobotu 19. února návštěvníci najdou nabídku šesti restaurací a dalších pětadvacet stánků masopustního jarmarku, vonět zde budou zabijačkové speciality, nebude chybět oblíbená farma se živými zvířaty a kočár s koňmi. Kvalitní hudbu i krojovanou podívanou zajistí hanácké folklorní soubory a také cimbálová muzika, atmosféru doplní i vystoupení flašinetáře. Místo předloňského malování na obličeje bude tentokrát své služby návštěvníkům nabízet zkušený karikaturista. 

Místo konání