Předali jsme ceny cestovního ruchu. Uspěly harmoniky, elektrárna i rýžování zlata - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Předali jsme ceny cestovního ruchu. Uspěly harmoniky, elektrárna i rýžování zlata


Nacházíte se:
16.09.2022

Přibyli další hrdí držitelé Cen Olomouckého kraje za přínos v oblasti cestovního ruchu, tentokrát za rok 2022. Vyhlásili jsme je ve čtvrtek 15. září v Olomouci. Absolutním vítězem je rýžování zlata ve zlatorudném skanzenu na Jesenicku.

„Děkuji všem lidem, kteří v cestovním ruchu pracují. Nebýt jich, nebyl by Olomoucký kraj tak vyhledávanou turistickou destinací, jakou je dnes. Jejich nasazení nepolevilo ani během covidu, což se projevilo nejen v té době, ale trvá i doteď. Všem oceněným upřímně blahopřeji a držím palce v jejich další práci,“ uvedl Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Lidé mohli prostřednictvím webu vybírat z několika kategorií. Uspěla třeba nadhledna Háječek na Zábřežsku, Muzeum harmonik v Litovli nebo elektrárna Dlouhé Stráně. Cenu hejtmana získal Jiří Zapletal, který je už přes 20 let aktivním členem Klubu českých turistů a podílí se například na značení cyklotras.

„Ceny Olomouckého kraje neslouží jen jako poděkování těm, kteří se o cestovní ruch starají, ale zároveň nabízí i řadu skvělých tipů na výlety po našem regionu. Tak toho využijte, dokud přeje počasí – babí léto je na cestování po našem kraji ideální,“ dodala Milada Sokolová, uvolněná členka Zastupitelstva Olomouckého kraje pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu.

Umístění nominovaných za přínos v oblasti CR za rok 2022:

KATEGORIE: NOVINKA V CESTOVNÍM RUCHU

1. Muzeum harmonik Litovel

2. Poutní kostel Sv. Anny a Jakuba Většího ve Staré Vodě

3. Okruhy YESCYKLO na Šumpersku  

KATEGORIE: TECHNICKÁ PAMÁTKA

1. PVE Dlouhé Stráně

2. Ruční papírna Velké Losiny

3. Svatojánský most v Litovli  

KATEGORIE: ROZHLEDNA REGIONU

1. Nadhledna Háječek

2. Dalimilova rozhledna

3. Bukovka - Rapotín  

KATEGORIE: KOUZELNÉ SVATEBNÍ MÍSTO

1. Náš mlýn – Ochoz u Konice

2. Tančírna u Javorníku

3. Penzion Kovárna Horní Lipová  

KATEGORIE: NETRADIČNÍ ZÁŽITEK

1. Rýžování zlata - zlatorudný skanzen

2. Ološlap

3. Sjezd na koloběžkách z PVE Dlouhé Stráně  

Absolutní vítěz 2022: Rýžování zlata -  zlatorudný skanzen

Cena hejtmana 2022: Jiří Zapletal