Naučná stezka Kladecko - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Naučná stezka Kladecko


Nacházíte se:
Haná
Zavřít
Poznejte krásy přírodního parku Kladecko
Zavřít

Naučná stezka, která prochází přírodním parkem Kladecko, je vhodná pro pěší turistiku i horská kola. Je vedena po nezpevněných lesních a polních cestách.

Přírodní lokalita krasového původu se skalními hřbety, zalesněnými údolími a chráněnými druhy rostlin (např. prstnatec májový, sasanka lesní). Nejvyšším místem je vrch Dzbel (604 m n. m.). Mimořádná přírodní lokalita zahrnující dvě přírodní rezervace Průchodnice a Rudku i několik přírodních památek Skalky, Taramka, U nádrže a Na Kozénku. Cestou můžete obdivovat vzácné druhy rostlin a živočichů: např. orchideje, upolíny a mnoho druhů chráněných ostřic. Na okrajích roste orobinec širolistý. Jednotlivá zastavení na trase si všímají také zaniklých osad a míst, kde byla v minulosti dobývána železná ruda. V blasti Roudné můžete i dnes ojediněle nacházet nevelké kusy hematitu, vzácně se vyskytuje i s červeným jaspisem.

Naučná stezka je dostupná ze zastávky Šubířov (bus, vlak) po žluté turistické značce a končí v obci Jesenec (bus, vlak) na zelené turistické značce. 

 Více informací o regionu naleznete na Konickukteré je součástí Hané.

Informace o trase


Typ trasy:
naučná stezka
Obtížnost:
střední
Délka trasy:
7.2 km
Celkové stoupání:
137 m
Celkové klesání:
199 m
Nejvyšší bod:
580 m. n. m.
Nejnižší bod:
418 m. n. m.

Výškový profil