Naučná stezka Velký Kosíř II. - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Naučná stezka Velký Kosíř II.


Nacházíte se:
Haná
Zavřít
Naučná stezka Velký Kosíř II. volně navazuje na stávající stezku Velký Kosíř. Trasu tak prodlužuje o dalších 7 zastavení a zavede nás až k malebné lázeňské o...
Zavřít

Naučná stezka Velký Kosíř II. volně navazuje na stávající stezku Velký Kosíř. Trasu tak prodlužuje o dalších 7 zastavení a zavede nás až k malebné lázeňské obci Slatinice.

Procházku krajinou zpestří sedm zastavení, turisté se seznámí s místními zemědělskými zajímavostmi, chráněnými dřevinami a bylinami, rozhlédnou se z místa zvaného "Kobylí hlava". Překvapí značná druhová pestrost ptactva obývajícího zdejší lesní biotop i křovinaté porosty, pole, louky a úhor. V přírodní lokalitě "Kašpárovec" se návštěvníci dovědí zajímavosti ze světa teplomilného hmyzu.

Naučná stezka končí v krásné obci Slatinice. Historicky první písemní zmínka o obci se objevuje v listině Markraběte Moravského Přemysla Otakara II. ze dne 14.9. 1249. Slatinické lázně, jejichž historické kořeny sahají až do 16. století, svými léčebnými procedurami umožňují velice úspěšnou léčbu chronických nemocí pohybového ústrojí.

 

Informace o trase


Typ trasy:
naučná stezka
Obtížnost:
nízká
Délka trasy:
8.5 km
Celkové stoupání:
245 m
Celkové klesání:
247 m
Nejvyšší bod:
442 m. n. m.
Nejnižší bod:
244 m. n. m.

Výškový profil