Naučná stezka Velký Kosíř II.


Nacházíte se:
Naučná stezka Velký Kosíř II. volně navazuje na stávající stezku Velký Kosíř. Trasu tak prodlužuje o dalších 7 zastavení a zavede nás až k malebné lázeňské o...

Naučná stezka Velký Kosíř II. volně navazuje na stávající stezku Velký Kosíř. Trasu tak prodlužuje o dalších 7 zastavení a zavede nás až k malebné lázeňské obci Slatinice.

Procházku krajinou zpestří sedm zastavení, turisté se seznámí s místními zemědělskými zajímavostmi, chráněnými dřevinami a bylinami, rozhlédnou se z místa zvaného "Kobylí hlava". Překvapí značná druhová pestrost ptactva obývajícího zdejší lesní biotop i křovinaté porosty, pole, louky a úhor. V přírodní lokalitě "Kašpárovec" se návštěvníci dovědí zajímavosti ze světa teplomilného hmyzu.

Naučná stezka končí v krásné obci Slatinice. Historicky první písemní zmínka o obci se objevuje v listině Markraběte Moravského Přemysla Otakara II. ze dne 14.9. 1249. Slatinické lázně, jejichž historické kořeny sahají až do 16. století, svými léčebnými procedurami umožňují velice úspěšnou léčbu chronických nemocí pohybového ústrojí.

Zastavení naučné stezky

 1. Vítáme Vás
 2. Čelechovický devon
 3. Společenstva rostlin
 4. Pravěké osídlení
 5. Lesy
 6. Velký Kosíř
 7. Vysychavá doubrava
 8. Zámecký park
 9. Jižní svahy
 10. Pramen
 11. Ptáci
 12. Rostliny ve skalinách
 13. Dvorek "Gabrielov na Kosíři"
 14. Přírodní památka "U tří sadů"
 15. Rozhled do krajiny pod Kosířem v místní části "Kobylí hlava"
 16. Ptactvo v zemědělské krajině
 17. Kašpárovec
 18. Slatinice
 19. Malý kosíř

Tipy v okolí


Informace o trase


Typ trasy:
naučná stezka
Obtížnost:
nízká
Délka trasy:
8.3 km