NS Rysí skála


Nacházíte se:
Šumpersko
Zavřít
Interaktivní naučnou stezku s mnoha herními prvky, která vypráví pohádkový příběh o zbloudilé rysí samici s mláďaty, najdete na Medvědí hoře.
Zavřít

 Dostanete se k ní z horní stanice lanovky z Koutů nad Desnou. První zastavení této naučné stezky je ovšem už v Koutech na náměstí, kde se nachází lanový skluz přes řeku, skluzavka a tabule s příběhem. Volně totiž navazuje na zdejší dřevěný skanzen Koutecký les. Příběh, v němž se objevují lesní skřítci, pohádkové bytosti i vládce hor Praděd, je vyprávěn komiksovou formou na tabulích u každého zastavení s doplněním informací o okolní přírodě.
Dále je stezka dostupná z horní stanice lanové dráhy - na Medvědí hoře. Najdete tu rozhlednu, bar a plastiku medvěda s mláďaty. V lese na Medvědí hoře navštívíte „Pradědovu chýši“ s dřevěnými plastiky zvířat a Praděda a jiné prvky pro děti.Pokračování naučné stezky je pak od horní stanice lanovky, kde je možné se občerstvit v baru U Medvěda nebo navštívit rozhlednu U Tetřeví chaty.

Stezka tu vytváří 1,8 km dlouhý okruh po Medvědí hoře, odpočinou si můžete v přístřešku u vyhlídky Rysí skála kousek od samotného vrcholu hory. Není ale vhodná pro kočárky ani pro odrážedla.

Informace o trase


Typ trasy:
naučná stezka
Obtížnost:
nízká
Délka trasy:
3.6 km
Celkové stoupání:
155 m
Celkové klesání:
155 m
Nejvyšší bod:
1161 m. n. m.
Nejnižší bod:
1084 m. n. m.

Výškový profil