Poklady Moravské Brány


Nacházíte se:
Moravská Brána
Poznejte ty skutečné skvosty, kterými se pyšní území Moravské Brány.

Lipník nad Bečvou je kouzelný

Výlet začíná v Lipníku nad Bečvou na vlakovém nádrží. Odtud se vydejte po červené turistické značce, která vás provede centrem města - doporučujeme si v centrum určitě prohlédnout, Lipník se pyšní městskou památkovou rezervací, meditační zahradou a najdete zde i starý židovský hřbitov a synagogu.

Majestátní Helfštýn - strážce Moravské Brány

Z Lipníku vás červená značka povede přes Týn nad Bečvou až k hradu Helfštýn, jednomu z nejrozsáhlejších hradů ve střední Evropě, který je známý svou stálou expozicí kovářského umění a mezinárodní soutěží uměleckých kovářů Hefaiston. Po prohlídce hradu a případném občerstvení v hradní restauraci pokračujte po červené lesní cestou kolem lovecké chaty Hubertus k odpočívadlu Maleník a dále na rozcestí Nad jezírky.

Poklady Hranického krasu

Na rozcestí Nad jezírky odbočte doprava na zelenou, která vás provede Mariánským údolím až do Teplic nad Bečvou.  V Teplicích nad Bečvou si nenechte ujít návštěvu Zbrašovských aragonitových jeskyní s unikátní výzdobou tvořenou minerálem aragonit a prostorami, které jsou v nejnižší úrovni trvale zaplněny oxidem uhličitým. A pak vás čeká nejen český, ale i světový unikát: Hranická propast, která je nejhlubší zatopenou propastí na světě. Dosud naměřená hloubka je 289,5 m, avšak dna propasti zatím nebylo dosaženo.

Trocha relaxace neuškodí

Po výletu si můžete dopřát relaxaci v lázních Teplice nad Bečvou, které jsou známé léčbou nemocí srdce a oběhového ústrojí.

Zelená značka nás dovede přes kolonádní most přes řeku Bečvu do cíle naší trasy: na vlakovou zastávku Teplice nad Bečvou.

Tip pro Vás

Pokud se víc zdržíte prohlídkou  Lipníku nad Bečvou můžete si cestu zkrátit: k hradu Helfštýn je možné dojet od vlakového nádraží v Lipníku nad Bečvou turistickým vláčkem.

Informace o trase


Typ trasy:
pěší trasa
Obtížnost:
střední
Délka trasy:
17 km