Keltská noc - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Keltská noc


Nacházíte se:
Plumlov

Mezinárodní hudební festival Keltská noc se svou nezaměnitelnou atmosférou patří k nejlepším festivalům svého žánru v celé naší zemi a má již své pevné místo na kulturní mapě České republiky a Evropy. 

Keltská noc představuje to nejlepší z české a světové keltské hudební scény - na jejím pódiu se během předchozích ročníků představily víc jak dvě stovky interpretů z Evropy i zámoří, jako například irští Sliotar, Los Paddys de la Pampas, rakouští Celtica Pipes Rock, Paddy Murphy, Irish Rose ze Slovenska, maďarští Selfish Murphy: A nechyběla ani řada tuzemských intepretů: Bran, Poitín, Gwalarn, Tomáš Kočko a Orchestr, České srdce a spousta dalších.

Festival doplňuje bohatý celodenní doprovodný program jako například: ukázky keltské kovářské výroby, ukázky tradičního života Keltů a keltských řemesel, bojové ukázky skotského regimentu, výuku irských tanců,, seminář keltské čarodějky, ohňová show, atd.

Dvoudenní festival tradiční keltské kultury se každoročně koná v červenci  v romatickém prostředí kempu Žralok přímo pod Plumlovským zámkem.

 

Zavřít

Turistické informace