Palírna U Zeleného stromu a.s. - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Palírna U Zeleného stromu a.s.


Nacházíte se:
Prostějov

Palírna u Zeleného stromu je pravděpodobně nejstarší nepřetržitě fungující palírnou v Evropě. Její historie se začala psát už  v roce 1518. A současně je to také jedna z největších likérek v České republice.

Jak to vlastně začalo?

Historie výroby lihovin, na kterou činnost společnosti navazuje, sahá až do 16. století, kdy roku 1518 bylo uděleno pánem Vilémem z Pernštejna právo vyráběti slad, vařiti pivo a páliti "kořalku" domu U Zeleného stromu nacházejícím se na náměstí města Prostějova. A právě tehdy se zde zrodila unikátní česká whisky s názvem Stará žitná myslivecká. 

Exkurze do výroby

Pro zájemce pořádá palírna exkurze s odborným výkladem, při nichž návštěvníci vidí stáčecí linku, projdou část sklepů, kde v dubových sudech a nerezových tancích zrají statisíce litrů značkových lihovin, a samozřejmě mohou ochutnat vybrané výrobky, které je možné následně zakoupit v podnikové prodejně.

Tip pro vás

Více tipů na výlet na  Prostějovku.

 

Zavřít

Turistické informace


Dykova 8
796 01 Prostějov

Víte že


  • Ušlechtilý žitný destilát zraje v dubových sudech a všechny jeho ingredience jsou po staletí smíchávány ve stálé stejném poměru a za dodržování stejného výrobního procesu. Přesnou recepturu Staré žitné myslivecké znají pouze tři lidé.
  • V roce 2020 získala speciální edice Staré žitné myslivecké v prestižní celosvětové soutěži The Spirits Business World Whisky Masters 2020 v Londýně nejvyšší možné ocenění Master a porazila renomované světové značky.