Vyhlídka Brusná u Bludova - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Vyhlídka Brusná u Bludova


Nacházíte se:
Bludov

Mezi Šumperkem a Bludovem se nachází vyhlídka Brusná, která byla vybudována v rámci výstavby Dětských naučných stezek v lázeňské obci Bludov.

Vrch Brusná patří mezi významné dominanty Bludova, pod jehož temenem vede naučná stezka Bludovská stráň. Ačkoliv kopec nepatří mezi velikány v okolí, díky dřevěné rozhledně stojící na nezalesněném kopci skýtá široký rozhled do krajiny. Na vyhlídce Brusná se nachází vyhlídková plošina ve výšce 5 m nad terénem, celková výška stavby je 12,5 m. Je postavena ze 4 nosných dřevěných sloupů a schodištěm s plošinami z pozinkované oceli. Součástí vyhlídky je i kryté posezení. Brusná patři k místům s dalekými rozhledy.

K vyhlídce se dostanete od Panenky Marie (křižovatka na Sudkov - dolní konec) po značené naučné stezce Bludovská stráň (po žluté turistické značce).

Tip

Přímo ve městě Bludov se nachází Lázně Bludov, které nabízejí léčebné rehabilitace vybavené moderní přístrojovou technikou s kvalifikovaným personálem. Nedaleko Bludova se nachází také zřícenina hradu Brníčko


Zavřít

Turistické informace