Červenohorské sedlo


Nacházíte se:
Bělá pod Pradědem

Jedna z nejdůležitějších turistických křižovatek Hrubého Jeseníku. Areál je skvěle vybaven nutnou infrastrukturou pro letní i zimní cestovní ruch. Tvoří významný bod na silničním tahu překonávajícím hlavní hřeben jesenického masivu. 

Lyžařský areál Červenohorské sedlo je jedním z nejznámějších středisek sjezdového lyžování na severní Moravě. Poloha nad 1000 m n. m. dává předpoklad pro kvalitní zimní sezonu od poloviny prosince do konce března. Návštěvník si může vybírat mezi terény od vysloveně lehkých až po prudký slalomový svah, určený nejvyspělejším lyžařům.

V prostoru Červenohorského sedla naleznou návštěvníci také veškeré další služby, včetně kvalitního stravovacího i ubytovacího zázemí.

Běžecké tratě se z Červenohorského sedla rozbíhají na obě strany Hrubého Jeseníku. Podstatná část z nich je strojově upravována. Mezi nejvyhledávanější patří trasa jižním úbočím Velkého Klínovce, dále na Švýcárnu a do oblasti Pradědu.

Dopravní upozornění

V zimě se sem raději nevydávejte bez sněhových řetězů, často se do střediska dostanete jen díky nim. V případě zaplněného parkoviště na Červenohorském sedle je k dispozici záchytné parkoviště v Koutech nad Desnou odkud bude do lyžařského areálu Červenohorského sedlo zajištěna kyvadlová doprava autobusy. 

Ostatní aktivity

zimní sporty

Turistické informace