Červenohorské sedlo - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Červenohorské sedlo


Nacházíte se:
Bělá pod Pradědem

Jedna z nejdůležitějších turistických křižovatek Hrubého Jeseníku a jedno z nejznámějších středisek sjezdového lyžování na severní Moravě. Je připraveno také na běžkaře, v létě samozřejmě i na pěší turisty i cyklisty.

Tvoří významný bod na silničním tahu překonávajícím hlavní hřeben jesenického masivu.

Lyžařský areál

Poloha nad 1000 m n. m. dává předpoklad pro kvalitní zimní sezonu od poloviny prosince do konce března. Návštěvník si může vybírat mezi terény od vysloveně lehkých až po prudký slalomový svah, určený nejvyspělejším lyžařům.

K dispozici je také Snowpark a perfektně vybavená půjčovna a servis lyží.

V areálu Červenohorského sedla naleznou návštěvníci také veškeré další služby, včetně kvalitní restaurace, hotelu a skvěle vybaveným wellness centrem s bazénem.

Sedlo je výborným výchozím bodem pro pěší turistiku. Je také jedním z bodů trase po Hřebenovce Olomouckého kraje.

Běžecké tratě se z Červenohorského sedla rozbíhají na obě strany Hrubého Jeseníku. Podstatná část z nich je strojově upravována. Mezi nejvyhledávanější patří trasa jižním úbočím Velkého Klínovce, dále na Švýcárnu a do oblasti Pradědu.

Dopravní upozornění

V zimě se sem raději nevydávejte bez sněhových řetězů, často se do střediska dostanete jen díky nim. V případě zaplněného parkoviště na Červenohorském sedle je k dispozici záchytné parkoviště v Koutech nad Desnou odkud bude do lyžařského areálu Červenohorského sedlo zajištěna kyvadlová doprava autobusy.