Červenohorské sedlo


Nacházíte se:
Bělá pod Pradědem

Důležitý turistický uzel Hrubého Jeseníku.

Důležité východisko turistických tras v oblasti Hrubého Jeseníku, vybavené nutnou infrastrukturou pro letní i zimní cestovní ruch. Tvoří významný bod na silničním tahu překonávajícím hlavní hřeben jesenického masivu. Nadmořská výška 1010 metrů.

Lyžování na Červenohorském sedle

(mapa střediska)

Lyžařský areál Červenohorské sedlo je jedním z nejznámějších středisek sjezdového lyžování na severní Moravě. Poloha nad 1000 m n. m. dává předpoklad pro kvalitní zimní sezonu od poloviny prosince do konce března. Návštěvník si může vybírat mezi terény od vysloveně lehkých až po prudký slalomový svah, určený nejvyspělejším lyžařům. V prostoru Červenohorského sedla naleznou návštěvníci také veškeré další služby, včetně kvalitního stravovacího i ubytovacího zázemí. Běžecké tratě se z Červenohorského sedla rozbíhají na obě strany Hrubého Jeseníku. Podstatná část z nich je strojově upravována. Mezi nejvyhledávanější patří trasa jižním úbočím Velkého Klínovce, dále na Švýcárnu a do oblasti Pradědu.

Novinkou je zavedení rodiného jízdného. Podrobnější informace získáte v ceníku na rok 2007. Součástí areálu je také půjčovna zimního vybavení a lyžařská a snowboardová škola.

Dopravní upozornění

V zimě se sem raději nevydávejte bez sněhových řetězů, často se do střediska dostanete jen díky nim. V případě zaplněného parkoviště na Červenohorském sedle je k dispozici záchytné parkoviště v Koutech nad Desnou odkud bude do lyžařského areálu Červenohorského sedlo zajištěna kyvadlová doprava autobusy. Červenohorské sedlo bude po celou lyžařskou sezonu průjezdné bez omezení. Silničáři slibují, že cestu budou pravidelně čistit.

Ostatní aktivity

zimní sporty

Sjezdovka Červenohorské sedlo

Provoz:
Mimo provoz
Teplota:
-2.5 °C
Sníh:
10 - 15 cm (technický)
18. 12. 2020 / 20:30
Zima 2020/2021 Teploty nám nepřejí a nám chybí cca 300 m modré...
16. 12. 2020 / 20:16
Zasněžujeme hlavní sjezdovku. Pokud mrazy dovolí, budeme...
13. 03. 2020 / 14:31
S těžkým srdcem Vám musíme oznámit, že jsme nuceni předčasně...

Turistické informace


Webkamery


Červenohorské sedlo - Panorama Jižní svahy
Červenohorské sedlo - Panorama Jižní svahy
Teplota:
-6.2 °C
Vlhkost:
100 %
Červenohorské sedlo - Sdružený snímek
Červenohorské sedlo - Sdružený snímek