Chata Jiřího na Šeráku


Nacházíte se:
Ramzová

Jedna z nejstarších horských chat (má více jak 110 let), leží ve výšce 1351 m n.m. Najdete ji na úpatí hřebene Hrubého Jeseníku. Vrchol tvoří přirozenou turistickou bránou k mnoha pěším túrám.

Lanová dráha Bonera na Ramzové je výchozím dopravním prostředkem na severní hřeben Jeseníků pro zimní i letní sezónu. Spodní úsek Ramzová - Čerňava o délce 1459 m je čtyřsedačkový, horní úsek Čerňava - Šerák o délce 1810 m je dvousedačkový.

Lanová dráha vás vyveze až na vrchol Šeráku (1351m n. m.), kde se nachází Chata Jiřího, která je vítanou zastávkou před dalším putováním. Odtud lze pokračovat pěšky nebo na běžkách po hlavní hřebenové magistrále Jeseníků přes Keprník, Vřesovou studánku, Červenohorské sedlo, chatu Švýcárnu, Praděd a Ovčárnu. Ušetří vám čas a síly při překonání převýšení více než 600 metrů z Ramzovského sedla na hlavní hřeben.
 
Chata je po celkové rekonstrukci, ze které vznikly 2 - 3 lůžkové pokoje, nová restaurace a moderní sociální zařízení.  Letní měsíce jsou vhodné pro semináře, kurzy, ozdravné pobyty či formální setkání, které se zde stávájí neformálními.
 
 
 
Zavřít

Turistické informace


Ramzová
788 26 Branná