Doubravský Dvůr - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Doubravský Dvůr


Nový Dvůr
Pro rodiny s dětmi

Rodinná farma se zabývá chovem krav a výrobou mléčných produktů, které na farmě můžete ochutnat i zakoupit. A nejen to, po farmě se můžete procházet a sledovat jak taková farma vlastně funguje, můžete hladit a krmit krávy, kozy, nebo kočky. 

Návštěva farmy

Jak vypadá běžný den na farmě? To tady můžete vidět na vlastní oči a tak zjistit, co všechno ukrývá kelímek jogurtu… A pak si ho i ochutnat. 

  • Návštěva bez průvodce

Farma je přístupná celoročně od 9 do 18hod. Můžete si ji volně procházet a na informačních cedulích se dočtete zajímavosti ze života a chodu farmy. Probíhá zde běžný pracovní provoz: nahánění krav na dojení, krmení traktory, nahrnování krmiv do žlabů apod.

  • Návštěva s průvodcem

Pro skupiny minimálně 10 osob je možné objednat komentovanou prohlídku farmy. Pro jednotlivce je možné objednat zážitkový pobyt Na chvilku farmářem, kdy si vlastní kůži můžete vyzkoušet nahánění a dojení krav, výrobu sýrů v mlékárně a ochutnat občerstvení připravené z místních produktů. 

  • Návštěva dětských skupin

Pro dětské kolektivy farma nabízí zážitkovou prohlídku  statku. Děti se na statku seznámí se zvířaty, která poskytují mléko (krávy, ovce, kozy). Proč zvířata musí mít nejprve mládě, aby mohla dávat mléko? Nahlédnou do „kuchyně“, kde se vaří pro krávy. Dozví se, čím se krmí telátka a krávy.  Uvidí, jak se mléko dojí, a zjistí, proč je mléko pro člověka důležité a co se z něho vyrábí. Program trvá 1-2 hodiny (podle věku a zájmu dětí)

Sýpka

Ve zdejší kuchyni vám připraví sice jednoduché, , ale zato kvalitní a čerstvé občerstvení. Většina produktů je z vlastních surovin, případně od místních farmářů.

Prodej výrobků

Prodejnu hledejte přímo ve Dvoře, zaparkujte před sýpkou, na kole dojeďte až dovnitř. Z čerstvě nadojeného mléka se zpracovává několik druhů sýrů, jogurty, tvaroh, tvarohové pomazánky a dezerty, zákys. Prodej probíhá dd pondělí do neděle od 9 hod do 17 hod.

 

Vstup, parkování i toalety jsou zdarma

Zavřít

Turistické informace


Nový Dvůr 243
784 01 Červenka