Králičák - sportovní letní areál - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Králičák - sportovní letní areál


Nacházíte se:
Hynčice pod Sušinou
Pro rodiny s dětmi

Je to ideální místo pro všechny, kteří svůj volný čas tráví v přírodě, sportem i odpočinkem na čerstvém vzduchu - vyzkoušejte bobovou dráhu, Trail & Enduro park, koloběžky a seznamte se se "Stříbrnou Twiggy".

Lanová dráha

Rychlá, tichá, vstřícná k přírodě, nejmodernější lanovka v republice z pohledu technologií, designu, ekologie nebo bezpečnostních prvků. Šestisedačka má ergonomicky tvarovaná sedadla, v zimě navíc vyhřívaná). I na cyklisty a rodiny s dětmi je lanovka připravena, bez problému přepraví kola i kočárky.

Bobová dráha

 Nachází se na černé sjezdovce na úpatí kopce Štvanice. Dráha jako jediná v ČR nabízí dva karusely - tedy otočky o 360° - a dojezd do tunelu pod lanovku, díky čemuž se kilometr dlouhá jízda promění v čiré dobrodružství pro všechny malé i velké. Zároveň je dráha vzhledem ke svému umístění dokonale přehledná, rodiče tak můžou sledovat svoje ratolesti po celou dobu jízdy.

Trail & Enduro Park

Pro všechny milovníky horské cyklistiky, všech věkových i výkonnostních kategorií, je připraven unikátní singletrackový park s délkou 30 km a s převýšením více jak 200 m. Všechny traily začínají z vrcholu kopce Štvanice, kam je možné se za 3 minuty dostat lanovkou ze Stříbrnic, případně dvěma stoupáky hynčické a stříbrnické strany. 

Koloběžky

Milujete čerstvý vzduch a kouzelná panoramata, ale chcete zažít víc adrenalinu než při běžné turistice? Vyzkoušejte horské koloběžky. Při klidné jízdě se můžete kochat úžasnými výhledy a protáhnout tělo. 

Na vrcholu kopce Štvanice, ve výšce 866 m n. m. stojí dřevěná vyhlídková věž, vysoká 35 m, osvětlená a přístupná celoročně zdarma. Pokud se k rozhledně chcete dostat pěšky, můžete to vzít po modré stezce ze Stříbrnic i Hynčic pod Sušinou a pod vrcholem uhnete na zelenou. 

Zavřít

Turistické informace


Stříbrnice 212, Staré Město, 788 32