Penzion Trojkámen - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Penzion Trojkámen


Nacházíte se:
Jindřichov

Penzion Trojkámen s restaurací se nachází v malebné krajině Hrubého Jeseníku v obci Nové Losiny u hlavní cesty směr Hanušovice - Jeseník.

Historie stavby se datuje cca od roku 1900. Budova byla vystavěna jako zájezdní hostinec, v přízemí se nacházela kuchyně, jatka a udírna, v patře výčep a hostinský sál. Jako hostinec a řeznictví sloužila budova do r. 1945, poté připadla do národní správy MNV (Místního národního výboru) Nové Losiny. V roce 1948 se staly národním správcem Jindřichovské papírny, které proměnily hostinský dům v hromadnou ubytovnu Řeků, kteří byli přiděleni papírnám pro doplnění nutného stavu zaměstnanců. V letech 1974 - 2006 byla budova v soukromém vlastnictví a sloužila k individuální rekreaci. V roce 2006 ji v dezolátním stavu koupili současní vlastníci a zrekonstruovali do dnešní podoby. Rokem 2011 pohostinnost budovy opět ožívá.

Hosté mohou být ubytováni v devíti apartmánech, které jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením, možností připojení k internetu a kabelové TV. 

Před penzionem je situováno parkoviště, na které lze domluvit dojezd skibusů. V těsné blízkosti je autobusová zastávka, vlaková se nachází cca 300m od penzionu.

TIP! Přímo v restauraci si můžete koupit proslulé domácí koláče.

Zavřít

Turistické informace


Nové Losiny 22
788 23 Jindřichov