X-park Františkov - Turistický informační portál Olomouckého kraje

X-park Františkov


Nacházíte se:
Jindřichov

Moderní areál na trase mezi Hanušovicemi a Jeseníkem skvěle doplňuje zavedená centra Petříkov a Ramzová, která jsou vzdálena 6 km. Areál ve Františkově si hned získal velkou popularitu, protože nabízí ideální terén včetně zázemí pro rodiny s dětmi.

Hlavní vlek dvoukotva s kapacitou 1200 osob za hodinu vyváží lyžaře na stanoviště, odkud mohou zvolit jízdu po červené sjezdovce v délce 500 m se stometrovým převýšením nebo po modré sjezdovce, která je o sto metrů delší. Pro nejmenší lyžaře je k dispozici dětský lanový vlek, dále tady najdete snowpark pro pokročilejší snowboardisty. Začátečníci ale jistě ocení také sjezdovku, která je bez příčného sklonu.

Ubytování je možné ve dvou čtyřlůžkových apartmánech s možností vlastního vaření. Ubytování typu suite (bez možnosti vaření) mohou využít čtyř- až šestičlenné skupiny hostů. 

Když  počasí nadělí dost přírodního sněhu, udržují tady i dvoukilometrovou běžeckou trať přímo nad sjezdovkou.

V létě mohou hosté areálu využít zrekonstruovaný tenisový kurt s umělým povrchem, fotbalové hřiště a trampolínu pro dvě osoby. Zahrát si můžete florbal, nebo basketbal. Děti si mohou pohrát na hřišti s houpačkami, skluzavkou, pískovištěm a lanovou dráhou.

K večernímu posezení po uzavření restaurace mohou hosté využít krbem vytápěnou prosklenou jídelnu, nebo venkovní ohniště. 

 

Zavřít

Turistické informace


Františkov 124, 788 23 Jindřichov