Zámek Kolštejn


Nacházíte se:
Branná

Zrekonstruovaný renesanční zámek se zříceninou gotického hradu z roku 1325 ožívá ve čtyřhvězdičkový historický hotel Chateau Goldenstein.

Renesanční zámek Kolštejn vznikl v 16. století přestavbou gotického hradu Goldek, který na kopci v horské obci později přejmenované na Brannou už počátkem 14. století vybudoval rod Wüstenhube. Během 15. století se hrad stal mohutnou pevností, z níž se do současné doby zachovala obvodová zeď, část západního paláce a do značné míry přestavěná velká věž.

Ještě za třicetileté války měl Kolštejn důležitou úlohu při obraně císařských vojsk před švédskou armádou, pak však jeho význam postupně klesal. V 19. století byl v objektu umístěný knížecí pivovar a později také obecní škola. Během první poloviny 20. století zámek přešel do majetku Branné, později jej vlastnil stát a ke konci minulého století už mu kvůli žalostnému stavu hrozilo zřícení. Nyní je v zrekonstruovaném zámku prohlídkový okruh s výkladem trvající přibližně hodinu.

Zámek Kolštejn je zrekonstruovaný a ožívá ve čtyřhvězdičkový historický hotel Chateau Goldenstein. Součástí hotelu je zámecká restaurace, čtyři prostorné sály, 28 butikových pokojů a apartmánů a stylové Wellness. Chateau Goldenstein nabízí možnost pořádání výstav, koncertů, školení, svateb, ale především vám nabízí klidné prostředí a absolutní soukromí. Chateau Goldenstein je místo, kde na vás bude působit 700 stará historie.

Ostatní aktivity: prohlídka hradu, ubytování, možnost pořádání výstav, koncertů, školení, svatby, především vám nabízíme klidné prostředí, absolutní soukromí

 

Ostatní aktivity

prohlídka, průvodcovství, výstava

Turistické informace


Zámek Kolštejn
Branná 1
788 25 Branná
Provozní doba

Prohlídky:
červen-srpen: PO-NE: 10:00, 13:00, 15:00
září- květen: ÚT-NE: 11:00
V případě větší skoupiny, prosím kontaktujte číslo 732 237 296 nebo 732 177 826