Zámek Kolštejn - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Zámek Kolštejn


Branná

Zrekonstruovaný renesanční zámek se zříceninou gotického hradu z roku 1325 ožil v podobě historického hotelu Chateau Goldenstein.

Z historie...

Renesanční zámek Kolštejn vznikl v 16.století přestavbou gotického hradu Goldek. Během 15.století se hrad stal mohutnou pevností, z níž se do současné doby zachovala obvodová zed´, část západního paláce a do značné míry přestavěná velká věž.  Ještě za třicetileté války měl Kolštejn důležitou úlohu při obraně císařských vojsk před švédskou armádou, pak však jeho význam postupně klesal. V 19. století byl v objektu umístěný knížecí pivovar a později také obecní škola. Během první poloviny 20. století zámek přešel do majetku Branné, později jej vlastnil stát a ke konci minulého století už mu kvůli žalostnému stavu hrozilo zřícení.

 Prohlídka

Nyní je v zrekonstruovaném zámku pro turisty zpřístupněn prohlídkový okruh s výkladem průvodce, který trá cca 1 hodinu. Prohlídky probíhají od úterý do neděle v 10 a ve 14 hodin. Prohlídku zámku Kolštejn si lze domluvit pro skupiny i mimo uvedenou dobu na tel. +420 732 237 296.

 

V zámku se tedy v současné době můžete ubytovat ve 4* hotelu Chateau Goldenstein a také využít služeb nedalekého Wellness centra Kolštejn. Ochutnat nejen zdejší pivo můžete v místní restauraci.

 

 

Zavřít

Turistické informace


Zámek Kolštejn
Branná 1
788 25 Branná