Lázně Teplice nad Bečvou


Nacházíte se:
Teplice nad Bečvou
Se slevovou kartou - 10%

Významné místo rekondičních pobytů i léčby oběhového a pohybového ústrojí.

Lázně na břehu řeky Bečvy lákají nejen svou zelení parků a zahrad, ale především vysokou kvalitou moderní lázeňské péče. Lázně se specializují na rehabilitaci klientů s počínajícími srdečně-cévními potížemi s důrazem na prevenci vzniku srdečních a mozkových příhod. Kromě toho léčí také nemoci pohybového ústrojí i nemoci nervové.

Historie

Lázně Teplice nad Bečvou vděčí svému vzniku bohatým pramenům termální alkalické minerální vody s vysokým obsahem přírodního kysličníku uhličitého. Lázeňské místo je situováno v romantické lesnaté krajině u řeky Bečvy nedaleko od města Hranice. K lázeňskému využití místa položil základ majitel hranického panství Jan Kropáč z Nevědomí v roce 1553. V roce 1957 byl pro lázeňské místo Teplice nad Bečvou vyhlášen lázeňský statut.

Léčebné procedury

V lázeňských zařízeních se provádí lázeňská léčba s využitím nejmodernějších léčebných metod a balneoterapeutických prostředků. Lázeňská léčba zahrnuje klasické, reflexní a podvodní masáže, skotské střiky, Hauffeho koupele končetin, střídavé nožní a vířivé nožní lázně, uhličité a přísadové koupele, parafangové, parafínové, bahenní zábaly, kryoterapii. Na pracovištích pro elektroléčbu se provádějí různé druhy iontoforézy, galvanizace, diatermie, používá se solux, horské slunce, diadynamické a interferenční proudy, ultrazvuk, magnetoterapie, dále pak také inhalace, vakuokompresní terapie a přístrojová lymfodrenáž. Vodoléčebné a elektroléčebné procedury působí příznivě nejen na onemocnění srdce a cév, ale také na onemocnění pohybového aparátu, která mnohdy cévním a srdečním onemocněním předcházejí.

Co se léčí

Vynikajících účinků léčebných procedur se s úspěchem využívá k poskytování komplexní, příspěvkové a samoplátecké lázeňské péče u nemocí srdce a cév, jako jsou například:

• stavy po srdečním infarktu • syndrom anginy pectoris • stavy po operacích srdce - by pass • náhrada srdečních chlopní • stavy po angioplastikách srdečních i periferních tepen • vysoký krevní tlak • stavy po zánětech žil

Kromě toho lázně Teplice nad Bečvou poskytují časnou kardiorehabilitaci pacientům po kardiochirurgických operacích. Odborný léčebný ústav pro kardiorehabilitaci, který funguje v sanatoriu Bečva, je prvním zařízením tohoto druhu v celé České republice.

V lázních Teplice nad Bečvou léčí také nemoci pohybového ústrojí, jako například:

• artrózy • revmatoidní artritis • bolestivé syndromy šlach, svalů a kloubů • stavy po ortopedických operacích • stavy po úrazech pohybového ústrojí • stavy po amputacích dolních končetin


A dále se zde léčí také nemoci nervové, jako například:

• stavy po poraněních a operacích mozku, míchy a periferního nervstva s poruchami hybnosti se známkami obnovující se funkce • Parkinsonova nemoc • nervosvalová onemocnění primární, sekundární a degenerativní

Vedle zásad současné moderní kardiorehabilitace je základním léčebným prostředkem koupel v termální alkalické zemité kyselce s vysokým obsahem oxidu uhličitého a stálou teplotou 22,5 °C, která pramení ve velkých hloubkách. Kyselka se přivádí přímo do balneologických van lázeňských sanatorií Moravan, Janáček a Bečva, kde se přihřívá na 33-35 °C a používá k celkovým vanovým koupelím.

Při celkové vanové uhličité koupeli dochází ke vstřebávání oxidu uhličitého kůží do oběhu, kde výrazně rozšiřuje cévy a zlepšuje prokrvení srdce a všech orgánů, snižuje krevní tlak, upravuje výměnu látkovou a vyplavování jejich produktů.

Kontraindikace

Obecné kontraindikace lázeňské léčby, hrubé trofické změny při onemocnění periferních cév, výrazné omezení pohyblivosti.

Nabídka dalších služeb

Širokou paletu příležitostí pro sportovní využití volného času nabízí různá zařízení, jako jsou rehabilitační bazén s masážními tryskami a protiproudovým plaváním, zcela nový bazén s parní saunou, Wellness centrum Moravan s nabídkou saun, whirlpoolu či Kneippových lázní, ledopádu apod., finská sauna, bowling, fitness, minigolf, stolní tenis, kulečník a značené cyklistické stezky. Nepatříte-li mezi sportovně založené hosty, možná Vás zaujme malebná okolní krajina zvoucí k pěším výletům, knihovny, kavárny, na místě pořádané koncertní nebo taneční večery.

V roce 2012 prošlo sanatorium Janáček rozsáhlou rekonstrukcí a nyní vítá hosty v nových prostorách recepce, balneoprovozu i modernizované kavárně. Nejen k zábavě jednotlivých lázeňských hostů, ale i přátel a celých rodin z blízkého okolí byla uvedena do provozu bowlingová dráha. Navštívit můžete také nový rehabilitační bazén, v jehož prostorách se nachází parní sauna.

Polárium ARKTIKA

Léčebnou metodu, kterou nabízí lázně Teplice nad Bečvou, je také kryoterapie, tedy léčba chladem. Chlad je starý léčebný prostředek proti bolestem a zánětům. Lékařské studie i klinické zkoušky po celém světě ukázaly, že jeho působení na celé tělo je vhodné při terapii revmatických a chronických zánětlivých onemocnění pohybového aparátu. Při celotělové chladové terapii je organizmus vystaven ve speciální kabině mrazu až -120 °C. Pobyt v kryokabině trvá 2 až 3 minuty a je velmi příjemný. Chlad účinkuje intenzivně a blahodárně na celé tělo, mobilizuje a aktivuje organizmus, velmi příznivě působí na celkový zdravotní stav klienta. Tělo se díky mrazu výrazně prokrví, zrychluje vyplavování škodlivých produktů metabolizmu, urychluje hojení zranění a odstraňuje pozůstatky zánětů. Hluboký mráz návštěvníkovi kryokabiny neublíží, neboť se jedná o upravený suchý vzduch, technicky absolutně zbavený vlhkosti. Celotělovou chladovou terapii je možno využít pro zánětlivá revmatická onemocnění, artrózu, lupenku, celulitidu a nadváhu, obtíže při menopauze nebo chronické bolesti. Pomáhá při přetížení organizmu v průběhu intenzivního tréninku. V oblasti regenerace a prevence zpomaluje stárnutí, zvyšuje výkonnost imunitního systému a navozuje pocit štěstí.

Ostatní aktivity

cykloturistika, lázeňská turistika, ozdravné pobyty, kongresy, firemní akce

Turistické informace


Teplice nad Bečvou č.p.63
753 51 Teplice nad Bečvou
Provozní doba
leden-prosinec; pondělí-neděle; 07:00 - 20:00