Lázně Teplice nad Bečvou - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Lázně Teplice nad Bečvou


Nacházíte se:
Teplice nad Bečvou

Lázně na břehu řeky Bečvy lákají nejen svou zelení parků a zahrad, ale především vysokou kvalitou moderní lázeňské péče. 

Lázně se specializují na rehabilitaci klientů s počínajícími srdečně-cévními potížemi s důrazem na prevenci vzniku srdečních a mozkových příhod. Kromě toho léčí také nemoci pohybového ústrojí i nemoci nervové.

Historie

Lázně Teplice nad Bečvou vděčí svému vzniku bohatým pramenům termální alkalické minerální vody s vysokým obsahem přírodního kysličníku uhličitého. Lázeňské místo je situováno v romantické lesnaté krajině u řeky Bečvy nedaleko od města Hranice. K lázeňskému využití místa položil základ majitel hranického panství Jan Kropáč z Nevědomí v roce 1553. V roce 1957 byl pro lázeňské místo Teplice nad Bečvou vyhlášen lázeňský statut.

Léčebná péče a  procedury

Lázně posktují komplexní, příspěvkovou i samopláteckou léčebnou péči u nemocí srdce a cév a také u nemocí pohybového ústrojí. 

V lázeňských zařízeních se provádí lázeňská léčba s využitím nejmodernějších léčebných metod a balneoterapeutických prostředků. Lázeňská léčba zahrnuje klasické, reflexní a podvodní masáže, Hauffeho koupele končetin, střídavé nožní a vířivé nožní lázně, uhličité a přísadové koupele, parafínové, bahenní zábaly.

Na pracovištích pro elektroléčbu se provádějí různé druhy iontoforézy, galvanizace, diatermie, používá se solux, horské slunce, diadynamické a interferenční proudy, ultrazvuk, magnetoterapie, dále pak také inhalace, vakuokompresní terapie a přístrojová lymfodrenáž.

Vodoléčebné a elektroléčebné procedury působí příznivě nejen na onemocnění srdce a cév, ale také na onemocnění pohybového aparátu, která mnohdy cévním a srdečním onemocněním předcházejí.

Nabídka dalších služeb

Širokou paletu příležitostí pro sportovní využití volného času nabízíejí různá zařízení, jako jsou rehabilitační bazén s masážními tryskami a protiproudovým plaváním, bazén s parní saunou, wellness centrum s nabídkou saun, whirlpoolu či Kneippových lázní, ledopádu apod., finská sauna, fitness, minigolf, stolní tenis, kulečník a značené cyklistické stezky. 

Tip pro Vás

Více informací o zajímavých místech v okolí a tipy na výlet nejdete v popisu lokality Moravská brána.  

Zavřít

Turistické informace


Teplice nad Bečvou č.p. 47
753 01 Teplice nad Bečvou