Ololoď - poznávací plavby - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Ololoď - poznávací plavby


Nacházíte se:
Olomouc
Pro rodiny s dětmi

Pozávací plavby Ololodí po řece Moravě s povídáním o historii města, o řece samotné a přírodě kolem ní. 

Poznávací plavby Olomouce po řece Moravě. Řeka Morava obtéká historické centrum Olomouce a poté protéká do přírodní neregulované části, kde začne naše lodní putování. Součástí plavby je povídání o historii města, o řece samotné a přírodě kolem ní. 

Plavby jsou uzpůsobeny pro všechny věkové kategorie i pro osoby s pohybovými či jinými indispozicemi. Loď je zastřešená, díky tomu se pluje za každého počasí. Pro vaše pohodlí a pro zahřátí jsou na palubě k dispozici deky. Standardní plavby zaberou 45 minut, soukromé jízdy však lze protáhnout až na 2 hodiny. 

Oblíbené výletní plavby po řece Moravě se od roku  2018 přesunuly na okraj Olomouce, do městské části Nové Sady. Důvodem je budování protipovodňových opatření, díky nimž se řeka uzavřela. Nové přístaviště zájemci o plavbu najdou u občerstvení Posezení U Vodníka za kojeneckým ústavem.   

Trasa plavby: Od posezení u Vodníka přírodními meandry řeky Moravy pod dálníční most k ostrůvku a zpět kolem „ledňáčka a bobřích nor“ k přístavišti. Jedná se o přírodní úsek „olomouckou divočinou“

Zavřít

Turistické informace


Řeka Morava pro Olomouc z.s.
Na Vozovce 21,
779 00 Olomouc

PŘÍSTAVIŠTĚ (viz mapka)
posezení U Vodníka
Nové Sady 772
779 00 Olomouc