Pivovar TVARG - Tvargle a pivo - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Pivovar TVARG - Tvargle a pivo


Nacházíte se:
Velká Bystřice

Pivovar navazuje na historii produkce tvarůžků a piva ve Velké Bystřici, kde se v minulosti Olomoucké tvarůžky běžně vyráběly.  

Tvargle a pivo to patří k sobě

Dobrá zpráva pro všechny milovníky Olomouckých tvarůžků - ty se totiž od 2021 vyrábějí  nejen v Lošticích, ale také ve Velké Bystřici a to pod léty prověřeným a zlidovělým názvem Tvargle. Tvarůžky se samozřejmě vyrábějí podle původních receptur a z místních surovin.

Minipivovar Tvarg byl ve Velké Bystřici zprovozněn o rok dříve (2020) a vyrábí nejen klasický ležák, ale i svrchně kvašená piva, jako je IPA a ALE.  Návštěvníci mohou využít i restauraci, v létě doplněnou o příjemnou letní zahrádku.

A kde pivovar najdete?

V opravených památkově chráněných pivovarských sklepích v sousedství Bystřického zámku. Je tady instalovována výrobní technologie na slavný sýr s nezaměnitelným aroma a také minipivovar Tvarg, které můžete navštívit při exkurzi s výkladem a samozřejmě také ochutnat. Exkurze jsou konané v sezoně pravidelně každou sobotu, jsou spojeny s ochutnávky, můžete se zúčastnit i kurzu točení piva.  Po dřívějším objednání je exkurze možná kdykoli.

Kdo za celým projektem Tvargu stojí? Přečtěte si rozhovor!

Náš tip

Každoročně v září se koná festivla plný hudby, chutí a vůní - TVARGLEFEST.

 

Zavřít

Turistické informace


Pivovarská 899
783 53 Velká Bystřice