Restaurace a hotel Křížový vrch - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Restaurace a hotel Křížový vrch


Nacházíte se:
Jeseník

Název Křížový vrch je pojmenování z doby, kdy na tomto místě, nedaleko Jeseníku, stála dřevěná kaplička.

V kapličce byl obraz Ježíše Krista, ke kterému, jako pokání, nosili věřící dřevěný kříž z Frývaldova a z milodarů pak byla postavena křížová cesta.

Původní budova patřila mezi nejstarší restaurace v širokém okolí. Interiér je vybudován v mysliveckém stylu, můžete zde zhlédnout mnoho druhů exponátů bohaté fauny, které nabízí Hrubé Jeseníky.

Ubytování je poskytováno v kategoriích Comfort, Classic, rodinné pokoje i apartmány o celkové kapacitě 32 lůžek. Hotel dále umožňuje ubytování ve dvou apartmánech s obývací částí, kde se nachází dvě lůžka a samostatný kuchyňský kout. Do apartmánů je situována také koupelna, WC a ložnice s dalšími dvěma lůžky. V nabídce ubytování je také podkrovní dvoulůžkový pokoj s přistýlkou, který disponuje koupelnou s vanou, sprchou a WC. Každý z pokojů má unikátní výhled a některé pokoje jsou zařízeny i s balkonem, takže se můžete ihned po ránu kochat okolní krajinou. Jako bonus navíc hotel nabízí nejen soukromý whirpool, ale také soukromé kino.

Restaurace je známá výbornou českou kuchyní. K nejoblíbenějším patří zvěřina a speciality např. pečená kachna, kančí hřbet na smetaně s brusinkami.

Každoročně na svátek Sv. Anny se zde koná bohoslužba a pouť. 

 

Zavřít

Turistické informace


Za Pilou 6
790 01 Jeseník