Restaurace 1837 a Denní bar v sanatoriu Priessnitz - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Restaurace 1837 a Denní bar v sanatoriu Priessnitz


Nacházíte se:
Jeseník

Až usednete na skleničku v Denním baru nebo ochutnáte naši kuchyni v Restauraci 1837, nechte se zároveň prostřednictvím jejich jedinečného interiéru unášet i atmosférou belle epoque, kdy Evropu ovládla secese.

Hydroterapii využívali již ve starověku, pro moderního člověka ji znovuobjevil až Vincenz Priessnitz. V Priessnitzových léčebných lázních v Jeseníku, považovaných tak za první vodoléčebný ústav na světě, jsou jedním z hlavních zážitků Priessnitzovy procedury, brouzdání v jedinečné „vodní zahradě“ s masážními chodníky, Priessnitzovými lavičkami a skotskými střiky.

Na své si však u nás přijdou i vaše chuťové buňky. Už chuť jednotlivých horských pramenů na úpatí Studničního vrchu nad lázněmi je prý jiná, specifická, jedinečná. A až ochutnáte životodárnou vodu prýštící z hlubin našich hor, pak si nenechte ujít nevšední gurmánský zážitek v lázeňské Restauraci 1837. Naši kuchaři sází na regionální suroviny a staré receptury. Uvaří vám třeba tradiční vývar z kostí nebo již názvem lákavé Slezské království nebeské, delikatesu z uzeného masa doplněného chutí sušeného ovoce. Podle některých pamětníků je skutečnou špičkou slezské kuchyně. Speciality mnohdy drsných jesenických hor doplní pozdravy slunné jižní Moravy. Vsadili jsme totiž na malé regionální vinaře a můžeme se pochlubit výjimečnou vinnou kartou, na níž se objevují také vína prestižního michelinského hodnocení. Naopak na lázeňském Denním baru se můžete osvěžit ovocnými mošty z nedaleké Velké Kraše, které jsou naopak plné letního slunce Rychlebských hor.

 

Zavřít

Turistické informace


Priessnitzovy léčebné lázně a.s.
Priessnitzova 12/299
790 03 Jeseník