Rozhledna Borůvková hora - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Rozhledna Borůvková hora


Nacházíte se:
Javorník

Přímo na česko-polské hranici vám rozhledna na Borůvkové hoře (898 m) poskytne nádherné výhledy - na Otmuchovské a Nyské jezero na polské straně, na Králický Sněžník, Šerák a Praděd na straně české.

Původní rozhledna byla vystavěna v 70. letech 19. stol. Dnes zde stojí nová 25m vysoká vyhlídková věž, zpřístupněna v říjnu 2006. Stavba věže rozhledny je kruhového půdorysu, z nosné ocelové konstrukce a dřevěného opláštění. Vyhlídka je ve výšce cca 24 m, nejvyšší místo rozhledny je 26,1 m. Najdete tady i turistický přístřešek s možností občerstvení a prodeje drobných suvenýrů, kolem věže jou turistům k dipozici několik zastřešených posezení.

Jak se na rozhlednu dostanete?

Na Borůvkovou horu se dostanete hned po několika trasách. Nejpohodlnější trasa, kterou zvládnou i děti (ovšem pro kočárky není, vede převážně lesní pešinou), vede z hraničního přechodu na Travné - jedná se o zelenou turistickou značku, vede podél česko-polské hranice ( cca 3,5 km).

 Náročnější je pak výstup přímo z obce Travná - jedná se modrou turistickou značku o délce 4 km s převýšením přes 400 m.

Tipy v okolí

Část trasy na vrchol Borůvkové hory z Travné vede po nádherné Hřebenovce. V nedalekém Javorníku určitě navštivte zámek Jánský Vrch.

Cyklotip

Trasa Javorník - Borůvková hora - Javorník

Zavřít

Turistické informace