Připravili jsme pro Vás několik svělých tipů na výlet a akce v Jeseníkách a na Hané.

Ochutnejte náš podzim plný zážitků.

Podzim v pohybu


Bikerský nářez

Bike a trail parky jsou fenoménem dnešní doby a podzim je pro parádní jízdu tím pravým obdobím.

Vyzkoušejte třeba ikonické Rychlebské stezky, nebo si můžete "zařádit" v Bike Parku Kouty či Trail & Enduro Parku Kraličák.

A pokud to máte blíž na Hanou, tak doporučujeme Hanácké stezky nedaleko Plumlova.

Podzim v sedle

Podzimní sluníčko a zlátnoucí listí přímo vybízí osedlat "bike" a vydat se na cesty. Ale kam? Máme pro vás několik super tipů:

A pokud máte e-bike tak se určitě nemusíte bát, že vám dojde šťáva - elektronabíječky najdete na víc jak 100 místech Olomouckého kraje.

Zobrazit více nabídek

Hurá do přírody

Pojďte si uží všechny barvy podzimu a vyrazte na výlet do přírody. Stačí nazout pohodlné boty a vybrat si tu správnou trasu:

Pokud si chcete vychutnat podzimní krásu Jeseníků, tak doporučujeme vyzkoušet Hřebenovku Olomouckého kraje. 

Dáváte-li přednost putování po památkách, můžet vyzkoušet např.  Svatojakubskou cestu nebo Cyrilometodějskou stezku.

Podzimní relax


Lázeňská pohoda

Podzim s pomalu se zkracujícími dny přímo láká k tomu nechat se trochu rozmazlit a dopřát si realaxaci v lázních. 

Vydat se můžete na např. do Jeseníků do Prriesnitzových lázní, které jsou kolébkou vodoléčby, nebo do sousedních Schrottových lázních.  Pokud máte radši termály, pak jsou jasnou volbou lázně ve Velkých Losinách

Ovšem i Střední Morava má co nabídnout - vyzkoušejte lázně Slatinice na Hané, nebo Teplice nad Bečvou v Moravské Bráně. I tady najdete krásnou přírodu a navíc spostu památek a kultruních akcí.

Tak trochu jiný wellness

Je libo netradiční wellness zážitek? Tak v tom případě si dopřejte relax v pivních lázních - stačí si jen vybrat: Svatováclavské pivní lázně a Wellness & pivní lázně v hotelu Clarion najdete  v Olomouci a v Jeseníkách pak  Kolštejn welness centrum nebo Pivní lázně v Resortu Sobotín.

Milovníci saunování určitě ocení Saunový svět v Hlubokém Dvoře nebo WELLNESS SCENE v Olomouci.

I na podzim si můžete užít koupání pod širým nebem - stačí se vydat do Therm Parku ve Velkých Losinách. Dopřát si tady můžete koupel v devíti termálních bazénech včetně venkovních a najdete zde i saunovou zónu.

Zobrazit více nabídek

Jedinečný Balneopark Vincenze Priessnitze

Tento unikátním balneopark najdete v areálu jesenických lázní. Jedná se vlastně o speciální „vodní zahradu“, ve které se můžete brodit potůčky, vyzkoušet Priessnitzovy lavičky nebo Priessnitzovy střiky. Na nejodvážnější návštěvníky čekají i přírodní sprchy se studenou pramenitou vodou.

Pokud máte chuť, vydejte se také na Naučnou stezku Vincenze Priessnitze, kde najdete spoustu pramenů a další zajímavé vodní prvky.

Všechny chutě podzimu


Burger Street Festival & Yummy Yummy Festival

Galerie Šantovka Olomouc, 6. - 8. 10. 2023 10:00 - 20:00

Přijďte ochutnat ty nejlepší burgery široko daleko. BURGER STREET FESTIVAL míří do Olomouce ve světovém formátu YUMMY YUMMY EDITION! Kromě burgerů se připravte i na nálož skvělého street foodu ze všech kontinentů.

Co vás letos čeká?

  • Nejlepší street food z celého světa
  • Nejlepší street food makeři z celého Česka (i Moravy a Slezska)
  • Další skvělé jídlo – od sladkého, přes pálivé až po extrémní kuchyni
  • Hromada soutěží s našimi partnery o skvělé ceny
  • Skvělá zábava pro rodinu a přátele

Jarmark v Čokoládovně Troubelice

14. 10. 2023

K zakoupení budou nejen naše čokolády a další výrobky, ale také vybrané dobroty od regionálních výrobců.

O sladké občerstvení, výběrovou kávu a další dobroty se postará náš čokotým. Nebude chybět ani zábava pro děti. Akce se koná za každého počasí ve venkovních prostorách Čokoládovny Troubelice.

Zobrazit více nabídek

Tradiční zabíjačkové hody

Zámek Plumlov, 21. 10. 2023

Na plumlovském zámku se uskuteční tradiční zabijačkové hody spojené s ochutnávkou veškerých dobrot z prasete. Milovníci zabijačkových dobrot si přijdou na své - pochutnat si budete mocet na bílé a červené prdelačce, klobásách, ovarech, jitrnicích, jelitech a dalších dobrotách. 

Svatomartinská Olomouc

Horní a Dolní náměstí Olomouc, 11. - 12. 11. 2023

Dvoudenní Svatomartinské slavnosti oživí centrum Olomouce. Oslava svátku sv. Martina bude spojená se slavnostním otevíráním a ochutnávkou svatomartinských vín. Samozřejmostí bude i prodej mladých vín a chybět nebudou ani kvalitní regionální produkty. 

Pojďte se bát


Halloween

Zámek Plumlov, 14. 10. 2023

Jedná se o prohlídku strašidelného sklepení s oživlými halloweenskými postavami. Kromě toho se návštěvníci mohou těšit na tvořivou podzimní dílnu s kouzelnými vílami či halloweenský kvíz. Připraveno bude i občerstvení. Kostýmy dětí i dospělých jsou vítány.

Večerní kostýmované prohlídky na Bouzově

Hrad Bouzov, 26. – 28 .10. 2023

Přijďte se bát v posledním zářijovém týdnu na hrad Bouzov. Tajemné prohlídky při svitu svíček jsou doprovázeny strašidelnými výstupy. Budeme se na vás těšit každý večer od 18.00 - 20.00.

REZERVACE NUTNÁ! Rezervace od 15. 9. 2023 na tel. č. 775888960 pondělí - pátek od 9:00 - 15:30 hod. Plné 280 Kč, Snížené (senioři 65+ , mládež od 18 do 24 let) 220 Kč, Děti od 6 do 18 let 110 Kč, Děti do 6 let 0 Kč

Zobrazit více nabídek

Tajemný zámek

Zámek Náměšť na Hané, 3. – 4. 11. 2023

Chcete zažít něco jedinečného? Staňte se součástí tajuplného příběhu, který se odehraje v autentických kulisách zámku. Tohle nejsou jen tak obyčejné prohlídky, ale živé divadlo, do nějž na hodinu vstoupíte.

Akce se koná ve dnech 3. a 4. 11. 2023. Nutná rezervace pomocí online formuláře nebo na tel. čísle 585 952 184.

Nenechte si ujít


Podzimní festival duchovní hudby Olomouc

22.9.- 22.10. 2023

30. ročník  mezinárodního hudebního festivalu. Více informací včetně podrobného programu najdete zde.

Rozkvetlé památky

Olomouc, 5. - 15. 10. 2023

Nádhera starobylé architektury se v Olomouci propojí s krásou a svěžestí květinových aranžmá. Od 5. do 15. října 2023 můžete obdivovat jedinečná květinová aranžmá v olomouckých chrámech:

  • Kostel sv. Mořice
  • Husův sbor
  • Kostel sv. Michala

Zobrazit více nabídek

Flora Olomouc – Hortikomplex

Výstaviště Flora Olomouc, 5. - 8. 10. 2023, 9:00 - 17:00

Velkolepá tradiční přehlídka a prezentace českých i moravských pěstitelů ovoce a zeleniny Součástí podzimní výstavy Flora Olomouc – Hortikomplex budou mimo jiné i velké Podzimní zahradnické trhy či festival gastronomie nápojů Olima. Hlavním lákadlem výstavy a veletrhu bude hlavní expozice v pavilonu A. 

Jazz Přerov

Přerov, 19. – 21. 10. 2023

Máte-li rádi jazz ,tak by vaší pozornosti neměl uniknout 40. ročník přerovského jazzového festivalu. Více informací a podrobný program najdete na https://jazzcz.cz/

Blues Alive 2023

Šumperk, 16. – 18. 11. 2023

Již více než čtvrt století propaguje festival autentické blues v podání žijících legend, současných hvězd a čerstvých objevů z celého světa.

Blues ve všech jeho podobách: od raných akustických kořenů až po modernější fúze. Blues Alive jsou tři dny a noci plné hudby, poznání a radosti.