Balneopark v Priessnitzových léčebných lázních v Jeseníku - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Balneopark v Priessnitzových léčebných lázních v Jeseníku


Nacházíte se:
Jeseník

Voda, slunce, pohyb - tři pilíře zdraví. Unikátní balneopark v Jeseníku navazuje na tradiční vodoléčebné metody Vincenze Priessnitze a rozvíjí jeho světově proslulou filozofii léčby.

Jedná se o "vodní zahradu", kterou prochází potok s vybudovanou soustavou zastavení sloužících k hydroterapii a relaxaci.  Studená voda, slunce, pohyb a úprava životosprávy vrací lidem zdraví i dnes.

V balneoparku můžete vyzkoušet Priessnitzovy přírodní lázně horních a dolních končetin: koupel nohou s akupresurou, Priessnitzovu lavičku, střiky, přírodní sprchu se studenou pramenitou vodou či terasy pro odpočinek i cvičení. Ve větším bazénku se 60 cm vody se chodí s nohama ponořenýma do půli stehen čapím pochodem a kádě na zvýšeném podstavci zase slouží pro koupele rukou. Těšit se můžete také na různé bazénky a vodotrysky. Jinde lze zkusit chůzi po různě velkých oblázcích. Priessnitzova léčba napomáhá snížení vysokého krevního tlaku, posílení imunitního systému, vymizení alergických projevů nebo léčbě bolesti hlavy.

Obrázek1 Balneopark se nachází v těsné blízkosti areálu Priessnitzových lázní. Vlakové nádraží je vzdáleno  2,5 km, od autobusového nádraží je to pak přes 3 km. Na místo lze také dojet místní autobusovou dopravou.

Tip pro rodiny s dětmi

Určitě si nenechte ujít návštevu nedaleké menší zoologické zahrady, Faunaparku v Lipové.

Zavřít

Turistické informace


Priessnitzovy léčebné lázně a.s,
Priessnitzova 12/299
790 03 Jeseník

Osobnosti


  • Vincenz Priessnitz