Schrothovy léčebné lázně Dolní Lipová - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Schrothovy léčebné lázně Dolní Lipová


Nacházíte se:
Lipová-lázně

Lázně vyhlášené úspěchy při léčbě kožních chorob, obezity a cukrovky. Počátky lázní jsou neodmyslitelně spjaty se jménem jejich zakladatele Johanna Schrotha (1798 - 1856), který založil lázně v roce 1829.

Jedná se o lázně s dlouholetou tradicí v léčbě metabolických a kožních onemocnění, obezity, onemocnění štítné žlázy, poruch metabolismu tuků a cukru, a všech neinfekčních chronických forem kožních chorob. U lupénky provádí i léčbu její obávané komplikace  - postižení kloubů.

V lázních jsou léčeni nejenom dospělí, ale i děti od věku 3 let. Pro samoplátce nabízí možnost léčby originální Schrothovou léčebnou kúrou.

Lázně Dolní Lipová využívají pro léčbu svých klientů všechny dostupné moderní léčebné a rehabilitační postupy - léčbu dietou, celkově i lokálně aplikované léky, kompletní škálu fyzioterapeutických postupů a z nich zejména různé formy léčby světlem (fototerapie) a pohybem (kineziterapie), oblíbené přísadové koupele a masáže. Lázně přidávají něco, co v žádném zdravotnickém zařízení získat nemůžete - podhorské, mírně dráždivé chladnější klima.

Obec Lipová-lázně leží v údolí říčky Staříč a její okolí skýtá bezpočet turistických příležitostí. V blízkosti Lipové naleznete i lyžařské středisko - Miroslav. Muzeum v železniční stanici Horní Lipová přibližuje celou historii tratě Hanušovice - Jeseník, která je pro své četné zákruty a značné převýšení nazývána Slezský Semmering.

V letních měsících se tady také určitě nudit nebudete - čeká na vás cykloturistika, pěší turistika, návštěva krápníkových jeskyní, hradů a zámků, objevování přírodních krás a historických památek, koupání, tenis, squash, volejbal, nohejbal, ale i taneční večery.

 

Zavřít

Turistické informace


Lázeňská 248
790 61, Lipová- Lázně

Osobnosti


  • Johann Schroth