Rychlebské stezky


Nacházíte se:
Černá Voda

Jedná se o ucelenou síť stezek (trailů) speciálně upravených pro adrenalinovou jízdu na horském kole v těsném kontaktu s přírodou. Najdete zde staré kamenné stezky i moderní flow traily. Rychlebské stezky nabízejí přes 70km trailů. 

Nápad vytvořit síť stezek pro terénní cyklistiku přišel z Walesu, kde už 15 let budují obdobné traily. Občanské sdružení Rychlebské stezky chtělo využít jedinečný terén masívu Sokolího vrchu, který tvoří hlavní panorama Černé Vody. Terénní podmínky se zde liší od zbytku Rychlebských hor či Jeseníků. Množství žulových balvanů, skalek, zatopených lomů, hluboké bukové lesy - to vše vybízí k vyjížďce. Vznikla tak myšlenka nejdříve zrekonstruovat staré lovecké chodníky. Došlo tak k využití dědictví po dávných lesních hospodářích a stezky nabyly nového smyslu.

  • Trail Pod Sokolím vrchem

  • Trail podél Černého potoka

  • Trail Jestřáb - novinka r. 2021

Během sezóny dodržujte prosím hodinu, od které platí večerní ZÁKAZ JÍZDY PO STEZKÁCH.

Informace o trase

Rychlebské stezky začínají a končí v obci Černá Voda. Při příjezdu z vnitrozemí, odbočíte v Lipové-Lázních směrem na Javorník. Projedete Vápennou a v Žulové odbočíte doprava přes železniční přejezd, po čtyřech kilometrech se ocitnete v Černé Vodě. Do Žulové je možno se dostat i vlakem.
Start a cíl stezek v Černé Vodě je na parkovišti před kulturním domem u kostela.

 

Zavřít

Turistické informace


Rychlebské stezky, o.s.
Černá Voda 267
790 54