Hvězdná (Olomouc-Šternberk)


Nacházíte se:
Olomouc,Podhůří Jeseníků
Cyklostezka vhodná pro rodiny s dětmi, která vás povede mimo silnice.

Cyklostezka 6104 spojující města Olomouc a Šternberk začíná v olomoucké městské části Chválkovice (křížení ulic Chválkovická a Kubatova), kde je možné zaparkovat auto na odstavném parkovišti.

Cyklostezka vede nejprve souběžně s naučnou stezkou Černovírské slatiniště, ale později se od naučné stezky odpojí a vede nejprve podél železniční trati a po cca 1 km se v místě křížení s Trusovickým potokem odklání a vede podél tohoto potoka až do Bohuňovic, kde je možné navštívit zdejší Centrum zdraví.

Z Bohuňovic cyklostezka pokračuje přes Štarnov až do Šternberka. Ve Šternberku doporučujeme navštívit zdejší hrad a rozhodně byste neměli minout Expozici času. Vrátit zpátky se můžete stejnou cestou nebo využít vlakové spojení.

Trasa: Olomouc (Chválkovice)-Hlušovice-Bohuňovice-Štarnov-Šternberk

Tip na okruh

Ze Šternberka pojedete po červené turistické trase do Domašova u Šternberka, kde se napojíte na cyklotrasu č. 6029, která vás dovede do Bělovic - Lašťan. Odtut po cyklotrase 6102 přes Dolany (možnost udělat odbočku ke Kartouzce, cyklotrasa 6130 + modrá turistická a pak se vrátit zpět, délka zajížďky 2,8 km), Tovéř a  Samotišky (možnost odbočt k Bazilice na Svatém Kopečku a vrátit se zpět, červená turistická, zajíďka 1,6 km) zpět do Chválkovic.

Trasa: Šternber - Domašov u Šternberka - Bělkovice-Lašťany - Tovéř - Samotišky - Olomouc (Chválkovice); 19 km bez odboček v Dolanech a Samotiškách

Letní tip

V letním horku se můžete příjemně ochladit na koupališti v Bělkovicích-Lašťanech

Informace o trase


Typ trasy:
cyklotrasa
Obtížnost:
nízká
Délka trasy:
14 km