Cyklostezka Bečva - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Cyklostezka Bečva


Nacházíte se:
Moravská Brána
Zavřít
Nenáročný regionální úsek cyklostezky podél řeky Bečvy je určen nejen pro cyklisty, ale také pro pěší, a kde to povrch komunikace dovoluje, i pro bruslaře.
Zavřít
Trasa: Valašské Meziříčí - Hranice - Lipník nad Bečvou - Přerov -Tovačov    Mapa ke stažení
 
Nástupní místo: Valašské Meziříčí
Cílové místo: Tovačov

Popis trasy

Velká část cyklostezky je vedena po nově vybudovaných úsecích s vyloučením motorové dopravy. Část trasy je vedena po málo frekventovaných místních komunikacích a zpevněných lesních a polních cestách a skutečné minimum trasy je nutno absolvovat po silnicích.

Úsek bez motorové dopravy: Hranice - Přerov (26 km). Úsek Troubky - Tovačov - trasa je v délce 3,5 km vedena po silnici II. třídy č. 434.

Cyklostezka Bečva - unikátní cyklodálnice

Cyklostezka Bečva je ojedinělým projektem tzv. první cyklodálnice C1. Startuje od pramene Rožnovské nebo Vsetínské Bečvy a míří až k soutoku s řekou Moravou. Celkem 160 km značené cesty provází cyklisty kolem řeky Bečvy Zlínským a Olomouckým krajem. Od pramenů Rožnovské a Vsetínské Bečvy až po soutok s Moravou máte na Cyklostezce Bečva možnost poznávat pamětihodnosti, přírodní krásy, lidové tradice i místní speciality Valašska, Moravské brány a Hané.

Cyklotipy

Během léta můžete využít také cyklobus, který Vás vyveze až do Velkých Karlovic.

Více informací o Cyklostezce Bečva naleznete na: www.cyklostezkabecva.cz 

Napojení na dopravu

Cyklostezka Bečva je dobře dostupná vlakem v úsecích Valašské Meziříčí - Velké Karlovice, Valašské Meziříčí - Rožnov pod Radhoštěm a Valašské Meziříčí - Přerov. S kolem můžete cestovat jako se spoluzavazadlem nebo takzvaně v úschově během přepravy.

Informace o trase


Typ trasy:
cyklotrasa
Obtížnost:
nízká
Délka trasy:
66.4 km
Celkové stoupání:
19 m
Celkové klesání:
114 m
Nejvyšší bod:
293 m. n. m.
Nejnižší bod:
198 m. n. m.

Výškový profil


Další informace ke trase