Zámek Hustopeče nad Bečvou - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Zámek Hustopeče nad Bečvou


Nacházíte se:
Hustopeče nad Bečvou

Renesanční zámek s nejkrásnějším arkádovým dvorem na Moravě.

Zámek byl postaven v roce roku 1596 pro Karla ze Žerotína a jeho syna Viktorina. Dispozičně se jedná o čtyřkřídlou budovu s arkádovým dvorem kolem pravoúhlého nádvoří. Nižší severní křídlo bylo přistavěno později a celý objekt obnoven po roce 1740. Arkády, z části práce italských kameníků, mají reliéfní výzdobu a na průčelí budovy se místy zachovalo sgrafito.

V  roce 2001 změnil zámek majitele. Dosavadní správce, rožnovské Valašské muzeum v přírodě, jej převedl na Městys Hustopeče nad Bečvou. Dlouholetým úsilím o převod tak získal městys právo rozhodnout o budoucnosti zámku a vdechnout zchátralé stavbě nový život. Zámek byl dlouhodobě ve špatném technickém stavu a bez využití.

V současnosti zde probíhají obnovovací a restaurátorské práce. Návštěvníci mají možnost v hustopečském zámku navštívit nádvoří, lapidarium,  řeznické muzeum a hudební a filmové muzeum.

Tip pro Vás

Na zámku se každoročně koná řada zajímavých akcí: Velikonoce a Vánoce na zámku a především Hustopečské dny, několikadenní akce pořádaná poslední víkend v srpnu (můžete spojit s akcí Hefaiston na Helfštýně, která se koná ve stejném termínu), během které je připraven hudební i doprovodný program a také probíhá prezentace postupu restaurátorských prací.

Více informací o zajímavých místech v okolí a tipy na výlet nejdete v popisu lokality Moravská brána.  

Zavřít

Turistické informace