Lázně Velké Losiny - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Lázně Velké Losiny


Nacházíte se:
Velké Losiny
Bezbariérový cíl

Jedny z nejstarších moravských lázní. Místní studené a termální sirné vody jsou již od 16. století využívány k léčebným účelům. V 17. století byly díky majitelům losinského panství, rodu Žerotínů, nazývány knížecími lázněmi. Léčí se tu pacienti s nemocemi pohybového ústrojí a s neurologickými potížemi. Teplé vnitřní a venkovní bazény jsou otevřeny nejen pro pacienty, ale i pro turisty! K dobré náladě přispěje i nádherný okolní park s rododendrony, azalkami a vzácnými stromy, pro svou krásu kdysi nazývaný druhé Průhonice.

V lázních Velké Losiny můžete pečovat o své zdraví a relaxovat v termálních bazénech.
Více jak 450 let historie řadí lázně Velké Losiny mezi nejstarší a nejznámější moravské lázně. Vyzkoušejte staletou tradici a jedinečné sirné termální prameny.

Léčebné procedury

Přírodní sirná termální voda je hlavním léčebným prostředkem (perličkové koupele, podvodní masáž, Hubardova koupel…). Pramen Žerotín (36,2 °C při vývěru) napájí vnitřní i venkovní bazén. Další účinnou lázeňskou procedurou je rehabilitace.

V rámci fyzikální léčby se používá široké spektrum procedur - elektroterapie, magnetoterapie, parafínové zábaly, ultrazvuk…

 Co se zde léčí

Věnují se tady především léčbě neurologických, pohybových a kožních onemocnění, dále pak oběhových onemocnění, onkologických onemocnění v remisi a civilzačních chorob.

U dospělých jsou to zejména stavy po úrazech CNS, mozkových příhodách, po proběhlé lymské borelióze, zánětech nervové soustavy, dětské obrně, stavy s postižením svalové tkáně - myopatie.
U dětí se jedná hlavně o dětskou mozkovou obrnu, stavy po zánětech CNS, stavy po úrazech CNS a stavy s postižením svalové tkáně - myopatie…

Pohyb a procedury v termální sirné vodě jsou výborné při léčení dětí s nemocemi pohybového ústrojí - skoliózy a bolesti zad. Teplé sirné vody jsou také vhodné při léčení revmatismu, artróz, bolesti zad a kloubů, napomáhají při rekonvalescenci po zlomeninách a operacích kloubních náhrad.

Lázeňské domy
Současný klasický lázeňský areál tvoří několik léčebných pavilonů: Eliška, Božena, Chaloupka, Šárka, lázeňská vila Gazárka*** a Wellness hotel Diana***.

Tip na skvělou dovolenou? Velké Losiny!

Máte chut´na něco sladkého? Velkolosinké pralinky - stavte se!

 

Zavřít

Turistické informace


Lázeňská 323
788 15, Velké Losiny