Skvělý tip na dovolenou? Velké Losiny! - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Skvělý tip na dovolenou? Velké Losiny!


Nacházíte se:
Velké Losiny

 V tomto regionu si najde to své opravdu každý – zdejší turistická nabídka je přesně to, co hledáte. 

Voda, která léčí

 Ztracenou rovnováhu duše a těla najdete během pobytu ve zdejších lázních nebo v termálním parku -  jediném svého druhu u nás.

Příběh čarodějnice…

Znáte příběh románu Jana Kaplického, nebo stejnojmenného filmu Otakara Vávry, Kladivo na čarodějnice? Děj se odehrává, mj., i na losinském zámku. Ten se totiž stal jedním z center neblaze proslulých čarodějnických inkvizičních procesů na Šumpersku v 17. století.

Jak se vlastně vyráběl papír nebo sklo?

Vyzkoušejte si to! V papírně, která je nejstarší, dosud činnou, ruční papírnou v Evropě. Během návštěvy expozice v Muzeu papíru se pak dovíte o umu a zručnosti našich předků víc. Za historií skla se můžete vypravit do nedalekého Rapotína - do Muzea rapotínské sklárny.

Tip v nejbližším okolí

Pokud se vám líbí vesnická architektura,  nádherné ukázky mistrné práce truhlářů z dob minulých na vás čekají během návštěvy dřevěných kostelíků v Maršíkově, Žárové nebo v Klepáčově.

  • Chtěli byste bydlet  na zámku? Vydejte se do Sobotína. Zdejší zámecký hotelový komplex garantuje prvotřídní ubytování, wellness centrum, a jistě obohatí i váš jídelníček.

 

 

Cyklotip

Nenáročnou cyklotrasu nabízí Okruh kolem Velkých Losin.

 

Doporučujeme

Za tajemstvím Rychlebských hor

Kraj pokladů

Slezským Semmeringem pro zdraví - Jeseník

Podivuhodné Kouty

Šumperk - živá brána Jeseníků

 

Zavřít