Z Mohelnice do Úsova s možností ochutnat regionální produkty - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Z Mohelnice do Úsova s možností ochutnat regionální produkty


Nacházíte se:
Podhůří Jeseníků,Haná
Zavřít
Zhlédněte unikátní sbírky v Lovecko - lesnickém muzeu na zámku Úsov.
Zavřít

 Z Mohelnice vyjedeme po 4. Moravské stezce do Třeštiny (možnost prohlédnou si vesnickou památkovou zónu, nebo památkově zajímavou vodní elektrárnu) odtud po silnici do Police, kde se napojíme na cyklotrasu č. 6026, po které dojedeme do Úsova. Dominatou Úsova je zámek, kde najdete Lovecko-lesnické muzeum s unikátními sbírkami a další zajímavé expozice. Ve městě dále můžeme navštívit synagogu a starý židovský hřbitov. A určitě doporučujeme navštívit Levandulové bistro. Z Úsova se vydáme po cyklotrase č. 6026 do CHKO Litovelské Pomoraví a z ní odbočíme na cyklotrasu č. 6051 na Nové Mlýny, kde se na rozcestí "Rybářská hospoda" napojíme na 4. Moravskou stezku, která nás přes Doubravice a Moravičany dovede zpět do Mohelnice.

 

SPECIÁLNÍ TIP: Za regionálními produkty

Trasu si můžeme zpestřit a také prodloužit menšími zajížďkami, které nás dovedou do míst, kde můžeme ochutnat regionální produkty - všechny se pyšní označením HANÁ regionální produkt.

Levandulový statek v Bezděkově u Úsova a müsli tyčinky v Klopině

Z obce Police můžeme zajet po silnici do Bezděkova u Úsova, kde se nachází Levandulový statek a ochutnat speciality s levandulí, nebo si zarelaxovat v levandulovém poli. Z Bezděkova se stejnou cestou budeme vracet na Polici, ale ještě před ní odbočíme doleva na Klopinu, kde sídlí společnost Úsovsko, která vyráběla jako jedna z prvních müsli tyčinky a vyrábí je dodnes, a i my je tady můžeme ochutnat. V Klopině se napojíme na cyklotrasu č. 6031, která nás dovede do Úsova. Odtud pak dle popisu uvedeného u úvodního výletu. Detail na první přiložené mapce.

 

Doubravský Dvůr u Červenky – mléčná farma

Z Úsova jsme jeli po cyklotrase č. 6026, z níž jsme odbočili na cyklotrasu č. 6051 na Nové Mlýny. My nyní odbočovat nebudeme, ale pojdeme po cyklotrase č. 6026 dál až na na na Nový Dvůr, kde se nachází Doubravský dvůr, mléčná farma s širokým sortinemetem mléčných výrobků s prodejem ze dvora. Odtud po po cyklotrase č. 6033 na Nové Zámky . A po 4. Moravské stezce dojedeme do Nových Mlýnů (rozcestí "Rybářská hospoda"), nebo můžeme můžeme projet lesní cestou po modré turistické značce romantickým areálem po NS Nové Zámky (oproti cyklotrase delší o 0,5 km). Detail na druhé přiložené mapce.

Informace o trase


Typ trasy:
cyklotrasa
Obtížnost:
nízká
Provoz:
celoroční
Délka trasy:
30.7 km
Celkové stoupání:
152 m
Celkové klesání:
152 m
Nejvyšší bod:
295 m. n. m.
Nejnižší bod:
243 m. n. m.

Výškový profil