Za Josefem Mánesem - Turistický informační portál Olomouckého kraje

Za Josefem Mánesem


Nacházíte se:
Haná
Zavřít
Putování zahájíme za zastávce ČD Čelechovice na Hané, odkud se vydáme zeleně značenou trasou na rozcestí Bunička a dále po žluté až na rozcestí Stařechovice..
Zavřít

Zde je možnost odbočit do obce Stařechovice, kde se nachází kostel Narození Panny Marie a v něm socha Stařechovické Madony. Z rozcestí pak pokračujeme stejnou trasou do obce Čechy pod Kosířem, která je známá pobytem českého malíře Josefa Mánesa.

Na zdejším zámku můžeme navštívit jeho pamětní síň a projít se zámeckým parkem, kde tvořil. V obci můžeme také navštívit Hasičské muzeum a Muzeum historických kočárů. Z Čech pod Kosířem pokračujeme po žluté až na vrchol Velkého Kosíře. Zde máme možnost se rozhodnout pro jednu z variantních cest.

Varianta A: Z vrcholu Velkého Kosíře pokračujeme po zelené k památníku Františka Palackého a dále přes rozcestí Bunička k zastávce ČD v Čelechovicích na Hané. (Zakreslena tato varianta)

Varianta B: Z vrcholu Velkého Kosíře pokračujeme po žluté (souběh se zelenou) k rozcestí nad Gabrielovým, odtud již jdeme po žluté přes orientační místo U Malého Kosíře do obce Slatinice, která je známá svými lázněmi. Cíl této varianty je na železniční stanici ČD Slatinice.

Informace o trase


Typ trasy:
pěší trasa
Obtížnost:
nízká
Délka trasy:
14 km